Grabijolai pripažinti gražiausiu Lietuvos kaimu

Kairiajame Neries krante sutūpę, prie pat upės prigludę Grabijolai Delfi.lt rinkimuose pripažinti gražiausiu Lietuvos kaimu! Ilgesnę nei 220 metų istoriją skaičiuojantis kaimas jau seniai žavėjo specialistus savo medine architektūra, subtilia pirkių puošyba, tradiciniu gatvinio kaimo išplanavimu, natūralios gamtos apsuptimi. 2015-2016 metais Grabijoluose vyko tradicinės medinės pastatų puošybos projektai, kurių metu buvo papuoštos 5 pirkios, o net devynioms pastatytos naujos medinės tvorelės palei pagrindinę kaimo gatvę.

Nuo 2017 m. rudens, kuomet prie kaimo buvo įrengtas Grabijolų pažintinis takas, kaimelį atrado ne tik tradicinės architektūros specialistai ir mylėtojai, bet ir kiti regioninio parko lankytojai. Ypač – mėgstantys pasivaikščiojimus laukine gamta, nes pažintinis takas vingiuoja būtent tokiomis vietovėmis.

Kviečiame susipažinti su gražiausiu Lietuvos kaimu ir jo gyventojais nuotaikingame delfi.lt parengtame straipsnyje , bei, žinoma, gyvai apsilankyti Grabijoluose. Vasara – pats tinkamiausias metas tai padaryti!

Grabijolų kaimas skaičiuoja jau trečią šimtmetį MAZA
architektūros istorikės pasakojimas supažindins su Lietuvos mediniu paveldu MAZA
DSC_0234
grabijolai5
grabijolai4
DSC_9790
aha
grabijolai-maza
maza-2
papuoštas langas Grabijoluose
autentiskas pirkios langas Grabijoluose
stogo puosyba grabijolu kaime