Grabijolų pažintinis takas

zmogeliukas
laikrodisTRUKMĖ

2 val.

vietaATSTUMAS

4 km.

DSC_0173
žygis drieksis nepramintais takeliais MAZA
DSC_0184
DSC_0214
DSC_0200
DSC_0198
DSC_0188
DSC_0187
UPE
Grabijolų kaimas skaičiuoja jau trečią šimtmetį MAZA
architektūros istorikės pasakojimas supažindins su Lietuvos mediniu paveldu MAZA
autentiskas pirkios langas Grabijoluose
grabijolai4
DSC_0234
papuoštas langas Grabijoluose
stogo puosyba grabijolu kaime

Grabijolų pažintinis takas – tai „laukinis“ pėsčiųjų takelis, kuriuo iš etnografinio gatvinio Grabijolų kaimo galite nueiti iki storiausio ąžuolo visame Neries regioniniame parke – senolio Alkų ąžuolo. Pakeliui  praeisite linksmais pasakojimais apipintą Saldųjį upelį ir mistiškas Uolkas (Alkų kalvas), ant aukšto upės šlaito stūksančius buvusio Zapalinos palivarko pamatus, dar visai neseniai atrastą Paalkių piliakalnį, priartėsite prie Neries su mitologiniais akmenimis. Keliaudami šiuo takeliu, susipažinsite su įdomiomis Grabijolų kaimo apylinkėmis. Jos kupinos ne tik gražių, „laukinių“ gamtovaizdžių, bet ir kadaise žmogaus rankų sukurtų objektų, dabar jau pasiglemžtų gamtos.

Visas maždaug 4 km ilgio takelis yra sužymėtas krypties rodyklėmis, tačiau jame nerasite medinių laiptelių, žvyruotų takelių ir kitų „patogumų“. Todėl jį vadiname „ekstremaliu, laukiniu taku“. Išmintas takelis eis pievomis, laukų pakraščiais ir buvusiais kaimo keliukais, stačiais šlaitais ir giliomis raguvomis. Todėl šiame pažintiniame take būtina avėti patogią, drėgmės nebijančią avalynę neslidžiu padu, ir nusiteikti nelengvam, „laukiniam“ pasivaikščiojimui.  Takelis nuves Jus iki Alkų ąžuolo ir pasisuks atgal, tad grįšite beveik tuo pačiu keliuku, kuriuo atėjote.

Šis pažintinis pėsčiųjų takas eina pro privačius žemės sklypus, todėl, gerbiant jų savininkus ir gamtą, prašome pakeliui nekurti laužų, o visas šiukšles parsinešti kartu su savimi.

Grabijolų apylinkės slepia daug paslapčių – linkime įdomaus ir turiningo pasivaikščiojimo jas atrandant!

Virtualus turas po Grabijolų kaimą ir pažintinį taką

Šis pažintinis takas įrengtas bendradarbiaujant su Elektrėnų savivaldybės administracija ir Grabijolų kaimo bendruomene.