Dūkštos pažintinis takas

zmogeliukas
laikrodisTRUKMĖ

3 val.

vietaATSTUMAS

5 km.

Dukstos takas 01
Dukstos takas 02
Dukstos takas 15
Dukstos takas 03
Dukstos takas 04
Dukstos takas 06
Dukstos takas 07
Dukstos takas 14
Dukstos takas 08
Dukstos takas 09
Dukstos takas 13
Dukstos takas 11
Dukstos takas 12
Dukstos takas 10

Dūkštos pažintinis takas – tai vienas sudėtingiausių, daug fizinių jėgų reikalaujantis, tačiau pats įdomiausias Neries regioninio parko maršrutas, kuriuo tikrai verta keliauti.

Prieš daugybę metų Lietuvoje tirpstantys ledynmečio vandenys giliai pragraužė žemę, sukurdami nepakartojamo grožio lietuvišką kanjoną – Dūkštos upelio slėnį. Čia, miškingame ir vingiuotame slėnyje, namus rado ne tik retosios augalų ir gyvūnų rūšys, bet ir unikalūs praeities liudytojai – Bradeliškių ir Buivydų piliakalniai bei piramidę primenantis Karmazinų alkakalnis. Keliaudami taku galėsite aplankyti ne tik juos, bet ir užkopti į dvi aukštas atodangas, išvysti storiausią apylinkėse Šventąjį Daubų ąžuolą bei pasigrožėti puikia Neries slėnio panorama, atsiveriančia nuo Ąžuolų kalno regyklos.

Ieškodami Dūkštos slėnyje besislepiančio gamtos ir kultūros paveldo lobyno, nepamirškite pasigėrėti ir vienintelio Lietuvos kalnų upelio almėjimu. Dūkšta – labai srauni ir akmenuota, o per paskutinius kelis kilometrus nukrinta net 20 metrų! Pavasarinių potvynių metu ji tampa ypač sraunia upe, kurios siautulingą tėkmę išnaudoja vandens turizmo „ekstremalai“. Kitu metų laiku Dūkšta renka vandenis iš skaidrių šaltinių ir per samanotus, laumių pamėgtus akmenis linksmai čiurlena Neries link.

Dūkštos pažintinio tako GPX failas