Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas

zmogeliukas
laikrodisTRUKMĖ

1 val.

vietaATSTUMAS

2,3 km.

Azuolynas 01
Azuolynas 02
Azuolynas 03
Azuolynas 04
Azuolynas 05
Azuolynas 06
Azuolynas 07
Azuolynas 08
Azuolynas 10
Azuolynas 11
Azuolynas 12

DĖMESIO – beveik visa medinė tako danga pažintiniame take yra išardyta dėl susidėvėjimo, žiedinio maršruto nebėra! Naujai perklota tik dalis nuo stovėjimo aikštelės iki Airėnų akmens su ženklais (apie 200 metrų). Likusi tako dalis – išmintas miško takelis, dalinai praeinamas tik sausu oru. Tolimesni planai dėl tako tvarkymo kol kas nėra aiškūs.

Rekomenduojame rinktis kitus netoliese esančius pažintinius maršrutus – Karmazinų arba Dūkštos pažintinius takus.

Dūkštų ąžuolynas – tai pats didžiausias ir vienas seniausių natūralių ąžuolynų visoje Lietuvoje. Senesnių nei 200 metų ąžuolų paunksmėje namus sau randa daugybė rūšių retų ir nykstančių gyvūnų, augalų, grybų bei kerpių. Čia galima sutikti net 7 šikšnosparnių rūšis, didžiąją miegapelę, elnius, šernus, žaliąsias meletas, didįjį margąjį genį, juodąjį gandrą, mažąjį erelį rėksnį, pelėdas, lyg paukštį „čiulbančias“ varles – raudonpilves kūmutes ir kitus, mažesnius, padarėlius…
Dūkštų ąžuolyno pažintiniame take Jus stebins ir lydės dievų, deivių ir kitų mitologinių personažų skulptūros. Ši kelionė, susipažįstant su 38 medinėmis skulptūromis, nukels Jus į mitinius laikus, kai paskutiniai Europos pagonys, lietuviai, ąžuolų giriose garbino savo dievus. O stabtelėję prie paslaptingo Airėnų akmens su ženklais, sugalvokite norą: tikima, kad maža auka šiam akmeniui (gėlės žiedas, pinigėlis ar kt.) padeda jiems išsipildyti.

Dūkštų ąžuolyno pažintinio tako GPX failas