Direkcija perkelia savo veiklą ant piliakalnio!

geras naudojamas
Norėdami susisiekti su Neries regioninio parko direkcija, paskutinę birželio savaitę nenustebkite – jos darbuotojų reikės ieškoti ne direkcijos pastate Dūkštose, bet ant Bradeliškių piliakalnio. Čia, biurą atstojančioje didelėje palapinėje, visą savaitę darbuotojai priims lankytojus ir interesantus, vyks įvairūs nemokami, visuomenei atviri renginiai, paskaitos, ekskursijos ir naktiniai lietuviško kino seansai.

Birželio 26-30 dienomis direkcija nedirbs įprastu 8 darbo valandų ritmu – šalia piliakalnio, palapinėse, direkcijos specialistai praleis ir šiltas birželio naktis. „Dirbsime ir gyvensime čia penkias paras“ – šypsosi parko gidas Saulius Pupininkas.

Taip Neries regioninio parko direkcija nuprendė paminėti šiemet švenčiamus Piliakalnių metus. „Norime grąžinti piliakalnio, kaip apylinkių centro, funkciją. Juk piliakalnių klestėjimo laikais tai buvo administraciniai, kultūriniai ir politiniai centrai, kuriuose nuolat zujo žmonės“ – prideda parko kultūrologė Karolina Želvė.

Todėl tomis dienomis parko lankytojai galės dalyvauti gamtos ir kultūros paveldo mokykloje (8-13 m. vaikams), susitikti su mitologinėmis piliakalnio būtybėmis ir sukurti didįjį norų aitvarą (rašytoja Kotryna Zylė), pažinti XIII a. karybą su „Vikingų kaimu“, pasivaikščioti piliakalnio šlaitais su botaniku Almantu Kulbiu, sudalyvauti piliakalnio tvarkymo talkoje, piliakalnio papėdėje peržiūrėti net keturis lietuviškus filmus, paskanauti lauže ir maisto duobėje gaminto proistorės maisto, susitikti su istoriku Rimvydu Laužiku ir archeologu Zenonu Bauboniu, išgirsti aktoriaus Petro Venslovo skaitomą Gintaro Beresnevičiaus kūrybą.

Be to, visas penkias dienas 10 ir daugiau lankytojų grupėms bus vedamos nemokamos ekskursijos Dūkštos pažintiniu taku, aplankant net tris piliakalnius: Bradeliškių, Buivydų ir Karmazinų. Visiems norintiems nemokamos ekskursijos tereikia paskambinti tel. nr. 8 645 84863, ir rezervuoti jos laiką. Tiems, kas keliauja solo, ir neturi galimybės surinkti grupės, birželio 28 d. ir 29 d., 18 val., vyks visiems atviros ekskursijos be išankstinės registracijos.

Visą parko direkcijos darbotvarkę ir renginių programą birželio 26-30 dienomis rasite čia.

Šios veiklos yra įgyvendinamos kaip dalis projekto „Piliakalniai: paveldo galia“, kurį organizuoja Neries regioninio parko direkcija, o dalinai finansauoja Lietuvos kultūros taryba ir Kultūros ministerija.