Žvalgomasis piliakalnio paieškos žygis su archeologais

Visus 2017-uosius, minint Piliakalnių metus, Neries regioniniame parke netrūko įvairių su šiuo minėjimu susijusių akcijų ir renginių. O lapkričio 5 d. kviečiame į šiuos metus vainikuojantį nemokamą žygį – retai įžengiamose Sidaronių apylinkėse žvalgysimės dar neatrasto piliakalnio! Primename, kad pirmasis toks piliakalnio paieškos žygis š.m. balandžio 1 d. pasibaigė naujo piliakalnio radybomis 😉 

Su puikiais archeologais ir savo srities ekspertais – dr. Gintautu Vėliumi ir dr. Roku Vengaliu – išžvalgysime aukštus, miškingus Neries šlaitus prie Sidaronių kaimo ( Sudervės sen., Vilniaus r.). Jau kelis metus šie šlaitai ir Vilbės upelio slėnis traukia specialistų akis ir širdis – mat jų reljefas tinkamas gynybai, o apačioje tekanti Neris sudaro prielaidas, jog tai galėjo būti itin patogi vieta gyventi.

Lapkričio 5 d., 10 val. susirinkę prie Naujosios Rėvos piliakalnio esančiose automobilių stovėjimo aikštelėje, išgirsime archeologų pasakojimą apie piliakalnius, jų istoriją, gynybinius piliakalnių įtvirtinimus ir jų atpažinimo kraštovaizdyje būdus. Sužinosime, kas yra gynybinis pylimas, o kas – papilys. Kaip atrodo tipinis piliakalnis ir kaip atskirti daug šimtmečių nenaudotą gynybinį griovį mišku apaugusioje vietoje.

Preliminari žygio trukmė – apie 4 val. Nueitas atstumas prieš žygį negali būti tiksliai išmatuojamas, tačiau planuojame nueiti apie 10 – 15 km. Žygį pradėję žvalgymusi po aukštus šlaitus ir Vilbės upelio slėnį, atgal grįšime lygesniu reljefu, pro Sidaronių pilkapyną. Žygiui nepamirškite patogios avalynės neslidžiu padu, oro sąlygas atitinkančios aprangos ir priešpiečių sau ir savo draugui.

REGISTRACIJA Į ŽYGĮ ČIA.

Jei turite papildomų klausimų – karolina@neriesparkas.lt, +37064584683.

Žygį, kaip projekto „Paveldo galia: piliakalniai“ dalį, organizuoja Neries regioninio parko direkcija. Projekto partneriai – Kernavės kultūrinio rezervato direkcija. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos respublikos Kultūros ministerija.