TAIP šeštadieniui gamtoje! – kviečia Plukių žydėjimo šventė

Balandžio 30 d., šeštadienį, visus gamtos ir pavasario mylėtojus Neries regioninio parko direkcija kviečia į tradicinę Plukių žydėjimo šventę Dūkštų ąžuolyne. Šįkart renginys kaip niekad gausus veiklomis – aktyviomis, įtraukiančiomis ir supažindinančiomis su visad įdomiu gamtos pasauliu. Renginys, skirtas visų amžių ir pomėgių dalyviams, tęsis nuo vidudienio iki pat saulės laidos!

Visos Plukių žydėjimo šventės veiklos – nemokamos! Įėjimas į renginį turintiems ar įsigijusiems Neries regioninio parko lankytojo bilietą, kainuojantį 1 €. Bilietais bus prekiaujama renginio vietoje.

facebooko coveris 2

Plukių žydėjimo šventė prasidės bėgimu “Didžiausios Lietuvos sengirės takais”. 12 val. startavę bėgikai įveiks vaizdingą 6 kilometrų ilgio distanciją lietuviškos sengirės ir kalvotų jos apylinkių takais. Bėgime gali dalyvauti visi norintys – kviečiame registruotis! Daugiau informacijos ir būtiną registraciją į bėgimą dalyviai ras Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos internetinėje svetainėje www.lbma.lt

Photos from the EX2 Adventures Spring Backyard Burn 5 & 10 Mile Trail Running Series at Prince William Forsest Park, Quantico, VA. Sunday, March 25, 2012. Photo by Lee Diehr. ©Copyright 2012 Swim Bike Run Photography.

Aplink azuolyna zemelap

12.30 val. pagrindinėje Dūkštų ąžuolyno aikštelėje regioninio parko gamtos gidas Saulius Pupininkas pakvies į 1,5 val. truksiančią ekskursiją. Čia, pačiame didžiausiame ir viename seniausių natūralių ąžuolynų visoje šalyje, išgirsite intriguojančias istorijas apie jo gyventojus. Juk čia, šimtamečių ąžuolų paunksmėje, namus sau randa daugybė rūšių retų ir nykstančių gyvūnų, augalų, grybų ir kerpių. Pavyzdžiui, ar žinote lyg paukščius “čiulbančias” varles – raudonpilves kūmutes? Ekskursijos metu gamtos gidas atskleis šią ir kitas senojo ąžuolyno paslaptis.

Saulius 2

14 val. laukinės gyvūnijos mylėtojai bus kviečiami į susitikimą “Gamtos fotografija pagal Čepulį”. Joje visiems žinomas charizmatiškasis ornitologas, gamtos fotografas Marius Čepulis papasakos apie savo veiklos nuotykius ir iššūkius. Kaip padaryti didžiausių gamtos slapukų portretą? Ar lengva apsimesti kelmu arba žolių kupstu, ir kas – gamta jį ar jis gamtą – dažniausiai pergudrauja fotosesijų metu?

cepulis

15 val. prasidės net dvi edukacinės veiklos – medžių milžinų aukštalipystės pradžiamokslis ir praktinė “laukinio” maisto pažinimo pamoka. Ar tai reiškia, kad visko, kas bus randama kartu su žoliautoja Ieva Šidlaite vaikštant po ąžuolyną, reikės paragauti? Nežinia. Galima pasakyti tik vieną – visi norintys tikrai sužinos, ką, be šašlykų, galima valgyti atsidūrus gamtoje; kurie žolynai valgomi vietoje špinatų, kurie – vietoje šparagų; kas valgomo yra po žeme ir iš ko pasigaminti miltų, ką galima dėti į salotas ir kuo pagardinti mėsos patiekalus, kas tinka į alų ir ką užpilti degtine.

ieva

Tuos, kas norės ekstremalesnių įspūdžių, ekologas ir miškininkystės specialistas Aivaras Jefanovas pakvies į medžių milžinų aukštalipystės pradžiamokslį. Užsiėmimo metu susipažinsite su medžių laipiojimo būdais ir tam skirta įranga, medžių milžinų gyvenimu ir gyvūnija, kuri randa prieglobstį juose. Drąsiausi galės išbandyti lengvesnę ir sudėtingesnę virvių trasas – pakilti medžių milžinų kamienais aukštyn, virvėmis persikelti nuo vieno ąžuolo iki kito ir, žinoma, pasigrožėti ąžuolyno vaizdu iš aukščiau!

aivaras

16 val. gamtininkas, operatorius ir režisierius Mindaugas Survila pristatys kuriamą unikalų dokumentinį filmą “Sengirė”. Kūrinys, kuris kino centrų sales turėtų pasiekti 2017 m., leis visuomenei “įžengti” į Lietuvos sengirių glūdumas ir pamatyti ten vis dar glūdinčius stebuklus. M. Survila ne tik papasakos apie šio projekto – jo gyvenimo tikslo – įgyvendinimo nuotykius, bet ir pakvies pažinti gamtos operatoriaus darbą maskuojančioje palapinėje.

survila

16.30 val. prasidės inkilų gaminimo dirbtuvės visai šeimai. Jų metu ornitologas Gintaras Malmiga ne tik padės susikalti inkilą varnėnui, bet ir papasakos, kodėl paukščiai čiulba, su kokiais iššūkiais susiduria perėjimo ir migracijos metu, kaip vilioja partnerius ir kokios gyvenimiškos dramos vyksta šių sparnuočių pasaulyje. Pagamintus inkilus varnėnams (arba didžiosioms miegapelėms!) bus galima pasiimti namo (3€ auka už medžiagas) arba padovanoti regioniniam parkui.

inkil

Renginys baigsis Vytauto V. Landsbergio koncertu ąžuolų apsuptyje. 18 val., ant baltų plukių kilimo, rašytojas, režisierius ir bardas padovanos jaukų muzikinį susitikimą. Kaip ir visi kiti šio kūrėjo pasirodymai, koncertas bus jaukus, gyvas ir praturtinantis – visai toks, kokia yra senojo Dūkštų ąžuolyno gamta.

VVL

Šventės metu taip pat veiks Neries regioninio parko info-punktas, mini-kavinė po atviru dangumi, vaikų žaidimų aikštelė. Kviečiame pasiruošti įsimintinai dienai gamtoje – pasirinkti tinkamus drabužius ir avalynę, nepamiršti pledo ir iškylų krepšio!

Renginio FACEBOOK puslapis su aktualia informacija

Renginio organizatoriai: Neries regioninio parko direkcija, Vilniaus miškų urėdija

Renginio rėmėjai ir partneriai: Vilniaus rajono savivaldybė, MPB „Geležinis vilkas“, Nepriklausomybės kovų šaulių kuopa, „Slėnyje.lt“, „Čepulio fotoklajonės“, VšĮ „Sengirė“, Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija, Vytautas V. Landsbergis

plakatas mazas