Naktinis pavasario lygiadienio žygis 2017

PLAKATAS 2

Jau visai netrukus, kovo 20 – 21 d., visame Žemės rutulyje kelioms valandoms sustos nuolatinės dienos-nakties sūpuoklės, ir kalendoriai pažymės ypatingą virsmo laiką – pavasario lygiadienį. Dienai susilyginus su naktimi, saulei patekėjus tiksliai rytuose ir nusileidus vakaruose, prasidės astronominis pavasaris.

Kartu pažymėti šį virsmo tašką ir užsukti naują metų ratą kviečia prie Vilniaus įsikūręs Neries regioninis parkas. Kovo 24-ąją, penktadienį, 19 val. Dūkštos pažintiniame take organizuojamas naktinis 5 km ilgio (3 val. trukmės) pėsčiųjų žygis. Šios mistinės, žvakelių šviesa nužymėtos kelionės metu bus galima pajusti bundančio Žemės kūno kvapus, išgirsti naktinį (gal kitokį nei dieną?) Dūkštos almėjimą, pajusti virsmo apeigos magiją ant Karmazinų piliakalnio ir gyvai patirti šviesos pergalę prieš tamsą. Klausysimės pelėdų ūbavimų, kelsimės per almantį upelį, prie laužo skanausime arbatą.

Tam, kad bundančio pavasario paieškos būtų malonesnės, rekomenduojama avėti neperšlampamus batus ir dėvėti šiltus drabužius. Tėveliai, kurie nori kartu su mažaisiais leistis į naktinį žygį, turėtų atsižvelgti į tai, jog vaikams iki 10 m. šis maršrutas yra per sudėtingas.

Nelygiu upės slėnio reljefu žygio dalyvius ves ir simbolinę lygiadienio apeigą dovanos Neries regioninio parko gidai. Žygeivių su savimi prašoma turėti po žvakę (su indeliu) pavasario ugnies įkūrimui. Atsidėkodami už renginį, dalyviai galės paremti parko veiklas įsigydami parko lankytojo bilietą už 1€.

Žygio vieta ir laikas: 19.00 val.(trukmė apie 3 val.), Karmazinų piliakalnis (Ąžuolų kalno regykla), Dūkštų sen., Vilniaus raj. Nuo kelio Vievis – Maišiagala (nr. 108) sukti ties Verkšionių kaimu, rodyklė “Karmazinų piliakalnis”.

REGISTRACIJA Į ŽYGĮ ČIA! – užpildant registracijos anketą

DĖMESIO! – dėl blogos keliuko iki Ąžuolų kalno būklės automobilius prašome palikti prie asfaltuoto kelio Vievis – Maišiagala (nr. 108) ir paėjėti apie 700 m.

Papildoma informacija: tel.nr. 8 645 84683, el. paštu: karolina@neriesparkas.lt

Įspūdžiai iš 2014 m. Pavasario lygiadienio žygio: http://grynas.delfi.lt/gyvenimas/zygis-kokio-lietuvoje-labai-truksta.d?id=64354934