Rykantų apylinkių orientacinis maršrutas

zmogeliukas
laikrodisTRUKMĖ

4 val.

vietaATSTUMAS

12 km.

01. Rykantu Svc. Trejybes baznycia
04. Vilsos kriokliai
07. Senoji Popų kaimo liepa
08. Kiaulės rėva
09. Rykantų sengirė
06. Popų Vingelių pilkapynas
05. Neries slėnio panorama
03. Sakintos pušys
02. Senasis kelio Vilnius-Kaunas grindinys

Kviečiame keliauti po Rykantų apylinkes naujai sukurtu 12 km ilgio orientaciniu maršrutu. Juo kviečiame keliauti žemėlapio, kompaso ir GPS imtuvo pagalba, surandant 10 skirtingų objektų. Kai kuriuos iš jų rasite lengvai, kai kuriuos, esančius miškuose, rasti bus kiek sudėtingiau. Maršrutas NĖRA NUŽYMĖTAS!

Maršruto pradžia yra Rykantuose, į kuriuos galima atvykti automobiliu ar traukiniu. Rykantuose kviečiame apžiūrėti Rykantų Švč. Trejybės bažnyčią bei apsivaikščioti senojo Vilnius-Kaunas grindiniu. Apžiūrėjus Rykantus, pro Žemųjų Semeniukų kaimą, toliau kviečiame keliauti link Vilsos upelio krioklių. Šis upelis – išskirtinis Lietuvoje. Jis yra vienintelis, kurio vagoje susidaro natūralūs kriokliai. Didžiausias – daugiau kaip 1,5 metro aukščio. Kad ir kiek kartų čia ateitum, jie visuomet padaro didžiulį įspūdį. Šie kriokliai tarsi gyvi: kiekvienais metais juos randi tai didesnius, tai mažesnius, tai vis kitoje vietoje. Upelis teka giliame slėnyje, apsuptas šimtamečių eglių ir ąžuolų. O keliaujant link krioklių, galėsite apžiūrėti sakintas pušis – prieš kelis dešimtmečius gyvavusios svarbios miškų ūkio pramonės šakos liudininkes.

Nuo Vilsos krioklių maršrutas driekiasi po Rykantų sengirę – seniausią ir gražiausią Neries regioninio parko spygliuočių mišką. Būtent čia galima pajusti tikros sengirės dvasią. Šis puikus miškas auga Neries daromoje beveik 5 kilometrų ilgio kilpoje. Beveik visa kilpa apaugusi mišku, sodybų nėra, o į ją vedantys keliai prasti, dažnai sunkiai išvažiuojami, todėl čia išlikusi pakankamai natūrali gamta. Šioje sengirėje galėsi pasigrožėti Neries slėnio panorama, aplankyti senąsias mūsų protėvių kapines – Popų-Vingelių pilkapyną, apžiūrėti šimtametę Popų kaimo liepą, pasigrožėti Neries sraunuma su salomis, keistu pavadinimu – Kiaulės rėva.

Keliaudami jūs matysime ir gūdžių, tamsių šimtamečių eglynų, ir šviesių pušynų, kuriuose vasarą sirpsta mėlynės ir bruknės. Taip pat aplankysite pušies genetinį draustinį – miško dalį, kurioje kuriame saugomos pačios liekniausios pušys. Išėję iš miško, atsisveikinsite su Rykantų sengire, ir pro Balčiūnų kaimą, grįšite į maršruto pradžią – Rykantus.

Rykantų apylinkių orientacinio maršruto GPX failas

Rykantų apylinkių orientacinis maršrutas parengtas įgyvendinant ES finansuojamą projektą ENI-LLB-1-098 „Kaimo vietovių tapatumo stiprinimas per tradicinius amatus ir turizmą“.