Laukinis trail bėgimas Neries regioniniame parke

beginas mazasPirmą vasario sekmadienį Dūkštose, visai netoli nuo Vilniaus, vyks trail bėgimas, kurio organizatoriai žada, kad tai bus vienas vaizdingiausių trail bėgimų šią žiemą. Bėgikų laukia dvi ypatingai gražios trasos Neries regioniniame parke, kuriose visų laukia ne tik įspūdingi gamtos vaizdai, bet ir laukiniai takeliai miškų šlaituose, labai skirtinga kelio danga ir banguotas reljefas. Bėgimas bus kupinas kontrastų ir nemonotoniškas.

10 ir 20 km trasos (abi po vieną ratą) jungia pačias gražiausias Neries regioninio parko vietas ir labiausiai laukinius bei pamirštus parko užkampius. Nemaža abiejų trasų dalis veda vaizdingais ir lengvai prabėgamais Neries regioninio parko pažintiniais takais įtraukiant gražiausius gamtos ir kultūros paveldo objektus – Buivydų ir Bradeliškių piliakalnius, Dūkštų ir Karmazinų atodangas, apleistą vandens malūną, skalbinių balyklos ir koplyčios griuvėsius, vaizdus nuo Velniakampio atodangos, Neries, Dūkštos upelio, Velniakampio ežero pakrantes ir pan. Šio bėgimo unikalumas bus jo panoramiškumas, nes žiemą, kai medžiai be lapų, matosi kur kas toliau ir daugiau nei vasarą. Įspūdingų panoramų tikrai bus.

Laukinio trail bėgimo organizatoriai skatina bėgioti miško ir parkų takais bet kokiu sezonu ir bet kokiu oru bei tikina, kad šaltis, slidi danga ir sniegas yra nepavojingi, jeigu žinoma kaip teisingai apsirengti bei kaip saugiai elgtis ant slidžios dangos ar sniego. Šis renginys skirtas visiems besidomintiems šiuo metu ypač populiarėjančiu trail bėgimu bei norintiems išbandyti įvairesnes trasas nei tos, kurias galima pravažiuoti automobiliu. Tam, kad įveikti šias trasas tikrai nereikia specialaus pasiruošimo todėl kviečiami visi.

Bėgimas prasidės vasario 07-tą dieną 12:00 val. Dūkštose, Karmazinų poilsiavietėje Neries regioniniame parke.
Trasos „sukonstruotos“ taip, kad įtraukti į maršrutus gražiausius apylinkių vaizdus, sukilimo rinkimą bei bėgimą skirtingomis dangomis (nuo plačių ir tiesių parko ir miško takų iki siaurų ir vingiuotų miško takelių, medinių laiptelių, tiltelių bei bekelės elementų). Bėgimo metu reiks prisitaikyti prie skirtingos dangos ir koreguoti bėgimo greitį, žingsnio ilgį, techniką ir pan. Tuo bėgimas bus panašus į kalnų trail bėgimus, kurių metu kelio danga labai keičiasi ir tai neleidžia palaikyti vienodo greičio visos distancijos metu.

10 ir 20 km trasų reljefas bus banguotas, bus kalvų ir kalnų, bet nebus ypatingai techniškai sudėtingų atkarpų, nebus labai stačių įkalnių ir nuokalnių. Laukinės ir techniškai sudėtingesnės trasos atkarpos bus bekelė, bėgimas mediniais laipteliais (labai tikėtina, kad jie bus slidūs), suvirtę medžiai ant kelio, upelio peršokimas. Taip pat bus plačių ir lygių tiesiųjų palei Neries upę, kur bėgikai galės pailsėti ir grožėties Neries panoramomis.

Trasų danga šiuo metu yra nuklota sniegu, kai kur sniegas kietai sumintas, kai kur jis purus. Sniegas suteiks bėgimui sudėtingumo, bet kartu ir įdomumo. Bėgti per sniegą yra kur kas sunkiau dėl klampumo ir slidumo, papildomai apkraunami dubens bei atsispyrimą kontroliuojantys raumenys. Dėl šių priežasčių per sniegą bėgama lėčiau, bet tai stiprina bėgiką. Bėgant žiemą organizatoriai pataria neprisirengti per daug. Renkitės taip, kad laukiant starto būtų šaltoka ir norėtųsi kuo skubiau pradėti bėgti. Jei laukiant starto nešalta, tuomet bėgimo metu tikrai bus per karšta. Svarbu dėvėti kepurę bei pirštines. Batus geriausia rinktis su grubiu protektoriumi ar vinukais arba dėti antpadžius su vinukais.

Bėgimo dalyviams reiks būti atidiems ir stebėti ne tik trasos dangą, kuri bus skirtinga ir keisis, bet ir trasos žymėjimą. Trasa bus vingiuota, su daug posūkių. Visas kelias bus žymėtas rodyklėmis bei „stop“ juostos žymomis ant medžių, bet visgi tai yra trail varžybos, kurių metu keliai ir šalutiniai takeliai nebūna užtveriami, taigi dalyviams tikrai svarbu stebėti trasos žymėjimą, nenuklys

Varžybų idėjos autorė ir viena iš organizatorių ultra trail bėgikė Viktorija Tomaševičienė dalinasi savo mintimis apie šį bėgimą: „Iš ultra trail varžybų užsienyje visada parsivežu stiprius įspūdžius iš gražiausių trasų vietų ir tie įspūdžiai mane ilgai palaiko ypač per sunkesnes treniruotes. Norėjau ir pas mus Lietuvoje suorganizuoti nemažiau vaizdingą bėgimą. Žinoma, kalnų mes neturime ir jų neišrasime, bet, gerai apsidairius, gamta Lietuvoje tikrai įspūdinga. Žiema labai tinka organizuoti „gražiam“ bėgimui, nes dėl sniego visi bėgam lėčiau, taigi ir pasidairyti laiko turėtų užtekti.
Šis bėgimas bus išskirtinis ne trasos sudėtingumu, o vaizdingumu. Ieškojau vietos, kur nedidelėje teritorijoje būtų susikoncentravę daug gamtos ir kultūros paveldo objektų su panoramomis, piliakalniais, atodangomis, gražia gamta, upėmis ir ežerais ir kartu laukinės gamtos atkarpomis, nes bėgimas juk „laukinis“, tai turi būti kažkiek ir visiškai pamirštų gamtos kampelių. Šiuos kriterijus puikiai atitiko Neries regioninis parkas, ten yra du piliakalniai, vaizdingi pažintiniai takai, Neris, įspūdingas vingiuotas Dūkštos upelis, ežeras su puikiais pakrančių vaizdais, laukiniai Neries kranto šlaitai su žvėrių išmintais takais ir išgulėtais guoliais.

Rezultate trasos gavosi labai vaizdingos ir nemonotoniškos, nes plačius parko takus keičia siauri miško takeliai, mediniai laipteliai, tilteliai, vėl platūs takai, kopimas į kalną ir pan., taigi, visai kaip kalnų trail bėgime, danga bus labai skirtinga, o tame tarpe dar ir akis bus kur paganyti, nes aplinka taip pat labai keičiasi – nuo miško, kuriame be medžių nieko daugiau ir nesimato iki panoraminių vaizdų nuo piliakalnių, upės pakrantės su atodangomis, ežero vaizdai, apleistas vandens malūnas, o ilgosios trasos dalyviai dar aplankys ir senos koplytėlės bei skalbinių balyklos griuvėsius, kurie stūkso miške ir jokie platūs takai neveda prie jų. Tikiuosi tai bus vienas vaizdingiausių trail bėgimų šią žiemą“.

Registracija į Laukinį trail bėgimą – Dūkštos vyksta iki 2016 02 04.
Renginio tinklapis: www.laukinistrail.weebly.com
Renginio FB puslapis: https://www.facebook.com/Laukinis-trail-b%C4%97gimas-806213696154198/?ref=aymt_homepage_panel    

Kontaktinis asmuo klausimams
Viktorija Tomaševičienė
„Laukinis trail bėgimas“ organizatorė
el. paštas:
laukinistrail@gmail.com
tel. nr. 868513544