Laisvės žygyje – apie 800 žygeivių!

Prie sostinės esančiame Neries regioniniame parke valstybės atkūrimo diena buvo švenčiama aktyviai, įdomiai ir pilietiškai. Vasario 16 dieną čia suorganizuotas 15 kilometrų žygis vienomis gražiausių Lietuvos vietų, “Misija Sibiras” ekspedicijos į Igarką pristatymas ir trispalvių dovanojimo akcija Dūkštų miestelio gyventojams!

Vasario 16-osios ryte geltonais, žaliais ir raudonais akcentais pasidabinę žygeiviai pradėjo būriuotis Dūkštų centre. Iš viso čia suplūdo apie 800 žygeivių iš visos Lietuvos – ne tik Vilniaus, bet ir Jonavos, Kauno, Varėnos, Marijampolės, net ir Gargždų. Išgirdę gyvą “Misija Sibiras’16” dalyvės Karolinos Tamašauskaitės pasakojimą apie Igarkoje tvarkytas lietuvių tremtinių kapines, žygeiviai ėmėsi pilietinės pareigos – padovanoti Dūkštų gyventojams po trispalvę vėliavą.

Net 42 vėliavos buvo išnešiotos ir išdalintos po visą miestelį. Dūkštų gyventojai, kurių dauguma vėliavos lig šiol neturėjo, dėkojo šios akcijos organizatoriams ir tikino, kad nuo šiol trispalvę per valstybines šventes prie savo namų iškels.

Prieš pat vidurdienį, Dūkštose jau plėvesuojant vėliavoms, žygeiviai išsiruošė į 15 km “Laisvės žygio” maršrutą. Čia jų laukė žygiavimas miškais ir Neries pakrantėmis, kopimas į kalvas ir leidimąsis nuo jų, įspūdingi panoraminiai vaizdai nuo Bradeliškių piliakalnio, žiemiškas Dūkštos upelio grožis ir didžiulis būrys šventiškai ir pozityviai nusiteikusių žygeivių.

Įdomiausiose maršruto vietose visų laukė žygio info-punktai su glausta, bet įdomia informacija apie lankomas vietas. Palei Nerį besidriekiančioje atkarpoje žygeiviai galėjo pabandyti atsakyti į klausimus, kurių atsakymo turėjo ieškoti net už kilometro! O prie piliakalnio žygio dalyvius arbata nemokamai vaišino vietos gyventojai Greta ir Mantas Motiejūnai, kurie taip nusprendė paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Sunkiausiose žygio vietose daug šypsenų ir pagalbos vienas kitam dovanojo ir patys žygeiviai. “Tokiame pozityviame ir pakiliame žygyje dar nesu dalyvavusi” – įspūdžiais dalinosi trispalve ant žando pasipuošusi žygio dalyvė iš Vilniaus.

Daugiau dalyvių įspūdžių ir nuotraukų. Nuotraukas iš žygio taip pat rasite čia.