2024 m. kovo 16 d. edukacija 6-13 metų vaikams ir jų tėveliams „IŠTRAUK BEBRUI DANTĮ“

Neries regioninio parko Lankytojų centras 2024 m. kovo 16 d., šeštadienį, kviečia į edukaciją 6-13 metų vaikams ir jų tėveliams „Ištrauk bebrui dantį“. Edukacija buvo kurta galvojant apie vaikus, tačiau turinys yra tinkamas ir suaugusiems.

Šios edukacijos tikslas – leisti vaikams pabūti mažaisiais gamtos tyrėjais ir įdomiai, interaktyviai ir nuotaikingai susipažinti su Neries pakrančių pavasarėjančių miškų pasauliu. Keliaudami su gamtos gidu Sauliumi, žaidimų ir užduočių pagalba susipažinsime su Karmazinų šilu ir jo gyventojais: stirnomis ir briedžiais, miegapelėmis ir bebrais (trauksime bebrui dantį!). Taip pat aplankysime šernų SPA, ąžuolo senolio gyventojus. Eidami palei Nerį, apžiūrėsime vietą, kurioje rudenį neršia iš Baltijos jūros atplaukusio lašišos, kur peri itin įdomūs paukščiai – didieji dančiasnapiai bei vasaromis gyvena paslaptingi naktiniai gyvūnai – šikšnosparniai.

Edukacijos metu aptarsime kokie gyvūnai gali apsigyventi iškeltuose inkiluose, ar būnant miške reikia bijoti laukinių gyvūnų, ar šikšnosparniai geria kraują ir kur jie žiemoja, kaip sužinoti ar miške gyvena skirtingų rūšių pelėdos. Tyrinėdami taip pat aplankysime ir Karmazinų pilkapyną – senąsias mūsų protėvių kapines, kuriose žmonės buvo laidojami prieš 1500 metų.

SVARBU! Vaikščiosime ne tik pažintiniu taku, bet ir gilyn į miško gilumą. Pasivaikščiojimo metu bus stati įkalnė. Todėl pasirūpinkite patogia ir atsparia drėgmei avalyne! Taip pat nepamirškite pasiimti šiltos arbatos ir užkandžių – pasivaikščiojimo viduryje darysime kiek ilgesnį sustojimą.

KAS? – gidas Saulius, tel. nr. +37061538708, el p. saulius.pupininkas@saugoma.lt
KADA? – 10 val., 2024 m. kovo mėn. 16 d., šeštadienis.
KUR? – automobilių stovėjimo aikštelė Karmazinų pažintinio tako pradžioje
KIEK? – žygio atstumas ~ 4 km, edukacijos trukmė ~ 2,5 val. Kaina – 5 € / asm. (žygis tinkamas 6-13 metų žygeiviams ir jų tėveliams)
BŪTINA REGISTRACIJA į edukaciją iki kovo mėn. 16 d., užpildant šią formą. Pasikeitus aplinkybėms ar planams, registraciją būtina nutraukti susisiekiant su gidu Sauliumi aukščiau nurodytais kontaktais.