VIII užsiėmimas „Gamtos ir kultūros paveldo mokykla“

Imprimir

ATNAUJINTA: į pirmąją stovyklos dalį (nuo 9 iki 16 val.) vietų jau nebeliko. Tačiau antroje stovyklos dalyje nuo 16 iki 20 val. registracijos nėra, vietų dar yra, tad kviečiame dalyvauti! Kol vaikai susipažins su mitologinėmis būtybėmis ir dūks su vikingais, tėveliai galės pasivaikščioti Dūkštos pažintiniu taku arba papiknikauti ant žolės, prie Dūkštos upelio 🙂

Neries regioninio parko Gamtos mokykla kviečia 8-13 metų vaikus praleisti smagią vasaros dieną gamtoje!

Birželio 26 d., pirmadienį, Dūkštos upelio slėnyje, tarp Bradeliškių, Buivydų ir Karmazinų piliakalnių visą dieną šurmuliuos vaikai kartu su parko gidais – gamtos ir kultūros paveldo mokyklos vadovais! Iki pat 16 val. keliausime po gamtą ir įveiksime jos kliūtis, mokysimės ją pažinti ir joje įsibūti (net įsikurti stovyklavietę!), užsiimsime kulinariniais ieškojimais (kepsime ir virsime ant laužo) ir… pabūsime mažaisiais tyrėjais! Pažinsime mus supantį kultūros paveldą, pabūsime archeologų „kailyje“ ir sužinosime, kaip atskirti 2000 metų puodo šukę nuo sudžiuvusius duonos gabaliuko 🙂 Be to, visądien būdami gamtoje žaisime aktyvius žaidimus, mokysimės pažinti Dūkštos pakrančių slėpinius!

Nuo 9 iki 16 val. kviesime dalyvauti tik 8-13 m. vaikus, tačiau nuo 16 iki 20 val. prie jų jau gali prisijungti ir tėveliai. Į Bradeliškių piliakalnio papėdę atvyks vaikų rašytoja Kotryna Zylė, išgarsėjusi puikiomis knygomis „Milžinas mažylis“ (nominuota Metų knygos rinkimuose 2014) ir „Didžioji būtybių knyga“(išrinkta gražiausia 2016 metų knyga vaikams). Čia, papildydama savo knygos iliustracijomis, rašytoja papasakos apie senąjį lietuvių tikėjimą, mitines būtybes, deives ir dievaičius. O ką gi tos mitinės būtybės veikia šiandien? Ar jos vis dar gyvena su mumis? Ir kokius norus į dangų nuneš didysis norų aitvaras, kurį užsiėmimo pabaigoje visi kartu sukursime?

18 val. prie mūsų prisijungs Vikingų kaimas – daugybę apdovanojimų ir vaikų meilės pelnęs patyrimų muziejus po atviru dangumi. Prie Bradeliškių piliakalnio jie leis nusikelti į XIII a. gyvenimą ir karybą. „Vikingų kaimo“ užsiėmimai skirti visiems vaikams – amžiumi ir širdimi 😉

Visi šie užsiėmimai – nemokami! Tad kviečiame:

  • tik vaikus dalyvauti pirmojoje programos dalyje nuo 9 iki 16 val.
  • ir vaikus, ir jų tėvelius (jei tik yra noro ir ūpo!) – antroje ir trečioje programos dalyje nuo 16 iki 20 val.

Norinčių dalyvauti lauksime prie Bradeliškių piliakalnio (Dūkštos pažintinio tako pradžia), 9 val. ryte. Vaikus stovykloje, kartu su parko gidais, bus galima palikti iki pat 20 val. Norintys vaikus pasiimti anksčiau galės tai padaryti bet kuriuo metu nuo 16 val. (anksčiausiai).

Su savimi vaikui būtina turėti šiltus, patogius, oro sąlygas atitinkančius drabužius (jei numatomas lietus, reikia lietpalčio arba skėčio), žygiams tinkamus batus, pakankamai maisto visai dienai (pietums, vakarienei ir lengviems užkandžiams), priemonę nuo uodų ir/ar erkių.

Detalesnė informacija ir būtina registracija: karolina@neriesparkas.lt Vaikų grupė susirenka labai greitai, todėl nedelskite ir registruokitės! Nurodytu el. paštu atsiųskite dalyvio vardą, pavardę, amžių, ir kontaktinį tėvų/globėjų tel. numerį.

Šios veiklos yra įgyvendinamos kaip dalis projekto „Piliakalniai: paveldo galia“, kurį organizuoja Neries regioninio parko direkcija, o dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kultūros ministerija.