Talka Karmazinų piliakalnyje (II)

NERIES REGIONINIS PARKAS KVIEČIA Į TALKĄ KARMAZINUOSE: „UŽDĖK PILIAKALNIUI KEPURĘ“
Kada: gegužės 7 d. (šeštadienis), nuo 10.00 val.
Kur: Karmazinų piliakalnis (Karmazinai, Vilniaus r.)
Veiklos pobūdis: sustoję į gyvą žmonių grandinę ir iš rankų į rankas perduodami žvyro bei žemių kibirus, apsauginiu sluoksniu uždengsime piliakalnio aikštelę. Taip pat smulkinsime papėdėje esančias nupjautas šakas, iš kurių pagamintomis medžių drožlėmis pabaigsime formuoti takelį.
Reikalingos priemonės: patogi avalynė ir apranga; pirštinės; lengvi kibirai, kastuvai bei grėbliai.
Bonusai:
• Klaipėdos universiteto prof. Vykinto Vaitkevičiaus pasakojimas apie piliakalnių pylimo paprotį lietuvių kultūroje;
• Nemokamos „Ąžuolyno virtuvės“ šefo picos bei kavinės „Sweet Love“  gardėsiai.
FB renginys: https://www.facebook.com/events/1187716578637801
Pasiteiravimui: ieva@neriesparkas.lt, tel. 865505332
—————————————
Neries regioniniame parke, Dūkštos upelio santakoje su Nerimi, stūkso Karmazinų piliakalnis. Archeologų manymu, apie VI a. jis prarado gynybinę funkciją ir tapo šventviete, kuri prieš kelias dešimtis metų vėl pradėta naudoti atgimusios baltų religinės bendrijos narių.
Aplink esama daug aukštesnių Dūkštos slėnio kalvų, negu Karmazinų piliakalnis, tačiau tik apie šią kalvelę apylinkėse pasakojami padavimai. Užrašyta pasakojimų apie aplink jį ratu augusius senolius ąžuolus, kurių išlikę kelmai stebino savo dydžiu. Pasakojama ir apie šioje vietoje stovėjusį senovės dievo stabą, paslėptus turtus. Dar ir šiais laikais, kai sekmadienį Dūkštose skamba bažnyčios varpai, piliakalnyje ataidi ten nugrimzdęs varpas…
Piliakalniai visuomet žadino, telkė ir įkvėpė lietuvių tautą. Čia kilo mūsų aušrininkų pasiryžimas tiesti Tėvynės laisvės ir valstybingumo kelius, čia sovietinės okupacijos metais būrėsi kraštotyrininkai ir žygeiviai, surengti pirmieji Sąjūdžio mitingai.
Talkos kaip niekas kitas suvienija žmones bendram tikslui, pakiliai nuteikia ir ilgam išlieka atminty. Šiandien atėjo laikas parodyti dėmesį Karmazinų piliakalniui, kadangi dėl didelių lankytojų srautų jo kultūrinis sluoksnis vis labiau ardomas. Siekdami apsaugoti piliakalnį ir sukurti sąlygas žmonėms švęsti šventes nedarant žalos organizuojame ir kviečiame dalyvauti specialiai tam skirtoje talkoje.