Nemokamas žygis „Tarpukario istorijos vingiai prie Neries“ 2016.10.01

PLAKATAS mazasKviečiame registruotis į spalio 1 d. žygį „Tarpukario istorijos vingiai prie Neries“. Žygis skirtas 85-osioms pasieniečio J. Kybarto žūties metinėms paminėti bei tarpukario Lietuvos-Lenkijos demarkacinės linijos atsiradimo istorijai pažinti.

Maždaug 19 km ilgio žygyje keliausime vietomis, kur kadaise ėjo Lietuvos – Lenkijos valstybių riba. Žygio metu bus pasakojama apie sudėtingą Vilniaus krašto istoriją, dalijamasi autentiškais pasakojimais apie tarpukario žmonių gyvenimą prie demarkacinės linijos.

DĖMESIO! Žygio maršrutas bus išskaidytas į 4 žygiavimo etapus (kiekvieno trukmė nuo 1,5 val. iki 30 min.) ir 3 poilsio laikus (nuo 15 min iki 45 min trukmės). Tad bus laiko ir einant grožėtis rudenėjančia gamta, ir pailsinti kojas prisėdus ant žolės, ir užkąsti 🙂

Žygis prasidės 11 val. Vievio kapinėse, kur palaidotas demarkacinę liniją saugojęs ir nuo lenkų kulkos žuvęs pasienietis Jurgis Kybartas. Po to keliausime miškingomis Neries regioninio parko apylinkėmis, aplankydami J. Kybarto žūties vietą Baltamiškyje, demarkacinės linijos žymėjimo gairės muliažą Ausiutiškėse, kitas su demarkacinės linijos istorija susijusias vietas. Karageliškių kaime, kuriame buvo įsikūręs Pasienio policijos Trakų baro pasieniečių punktas ir konfiskuotų kontrabandinių prekių parduotuvė, sustosime pietums (pasienietiškai košei).  Čia taip pat veiks nedidelė fotografijų paroda, pasakojanti apie tarpukario pasieniečių gyvenimą prie Neries. Galiausiai pasieksime Panerių dvarą ir susipažinsime su įdomia jo istorija. Išgirsime vietos gyventojų prisiminimus ir apžiūrėsime dvaro vidų bei nuotraukas iš tarpukaryje čia virusio gyvenimo. Vėliau, 17-18 val. automobilių vairuotojai organizatorių transportu bus parvežti iki Vievio kapinių. Prie mašinų atsidūrę iki 18 val., jų vairuotojai ir keleiviai galės patys nuspręsti, ar keliauti namo, ar į už 15 km vyksiantį nemokamą koncertą Karmazinų pilkapyne (pradžia 19 val., paskaitos pradžia – 18:15 val. skaityti toliau)

zemelapis-zygio-spalio-1-d

18.15 val. Karmazinų pilkapyne vyks archeologo Vykinto Vaitkevičiaus trumpas supažindinimas su pilkapių pylimo kultūra ir Lietuvos pilkapiais.

19 val. Karmazinų pilkapyne prasidės Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ koncertas, skirtas pagerbti  J. Kybarto ir kitų mirusiųjų atminimą. Koncertas nemokamas. Daugiau informacijos renginio FB puslapyje.

Žygio REGISTRACIJOS FORMA. Išsiruošę į žygį, nepamirškite patogios avalynės, oro sąlygas atitinkančios aprangos, vandens, maisto sau ir bičiuliui bei šypsenos 🙂

Prieš žygį bei koncertą norintys galės įsigyti 1 € kainuojantį parko lankytojo bilietą ir taip asmeniškai paremti čia organizuojamas edukacines veiklas, gamtos ir kultūros paveldo objektų priežiūrą.

Platesnė informacija apie žygį ir koncertą teikiama telefonu: 8 645 84683 arba el. paštu: karolina@neriesparkas.lt

Organizatoriai: Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir Neries regioninio parko direkcija

Rėmėjas: UAB „Lietpak“