Pirmasis toks Lietuvoje 3D atkurto piliakalnio vaizdo stendas!

Ar žinojote, kad visi Lietuvos piliakalniai mūsų dienas pasiekė atrodydami visiškai kitaip nei kadaise, kai ant jų gyveno žmonės? Piliakalnių šlaitai nuslinko žemyn, sumažėjo gynybiniai pylimai, užslinko kadaise čia iškasti grioviai, išnyko ten stovėję pastatai…

Tačiau mums labai smalsu nusikelti į tuos laikus, tiesa? Visgi KAIP atrodė didingi piliakalniai prieš šimtamečius? Pasitelkę archeologus ir architektus, Neries regioniniame parke atkūrėme buvusį Bradeliškių piliakalnio vaizdą ir perkėlėme jį į naują stendą Dūkštos pažintiniame take!

Stende, akimis sulyginus pažymėtą raudoną liniją su esama piliakalnio reljefo linija, prieš akis atsiveria didingas, per šimtmečius išnykęs vaizdas – pilies kuorai, didžiuliai statūs šlaitai ir visai kitoje vietoje tekėjusi Dūkštos upelio vaga.

Atkurtas piliakalnio vaizdas nustebino net ir pačius regioninio parko darbuotojus – rodos, puikiai pažįstančius šį paveldo objektą. Jei ir Jūs norite bent trumpam nusikelti tūkstantį metų atgal – nuvykite į Dūkštos pažintinį taką ir išbandykite magišką naujojo 3D stendo laiko mašiną 😉

Naujojo stendo nuotraukos.

Bradeliškių piliakalnio 3D vizualizaciją pagal archeologų atliktus tyrimus ir eskizus atliko VDA docentas architektas Dalius Regelskis. Stendą pagamino UAB „Reklamos klasės grupė“.

Stendas pastatytas kaip dalis projekto „Paveldo galia: piliakalniai“. Projekto organizatorius – Neries regioninio parko direkcija, partneris – Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija, rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija.