Pėsčiųjų žygis „Šimtmetis prie Neries“ 2018-10-06

Kviečiame dalyvauti spalio 6 d., šeštadienį, Neries regioniniame parke vyksiančiame pėsčiųjų žygyje „Šimtmetis prie Neries“! Žygis skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Registracija į žygį būtina (žr. žemiau).

Žygeivių lauks dvi nužymėtos žiedinės trasos – 15 km ir 21 km ilgio. Abi trasos vingiuos didžiausios Neries metamos kilpos vidine dalimi, kairiojo Neries kranto turizmo trasa: per brandžius miškus, paupiu, tarp miškų įsitaisiusiais kaimeliais ir nedideliais pievų ploteliais. Trasomis žygiuoti bus galima savu tempu (be gido-vadovo), stabtelint pasigrožėti vaizdais, pailsėti, užkąsti (pietumis ir užkandžiais dalyviai pasirūpina patys) bei paskaityti specialiai šiam žygiui įrengtus info stendus, supažindinančius su šios vietovės istorija ir pokyčiais per 100 metų.

Žygio metu vandens atsargas bus galima pasipildyti Pinyklos ir Pušyno šaltiniuose, o Bražuolės stovyklavietėje (žygio pradžios ir pabaigos taškas) visų lauks karšta arbata. Būtinai turėkite puodelius arbatai!  (vienkartinėse plastikinėse stiklinėse jos nedalinsime). Draugiški keturkojai žygyje yra laukiami.

–> Žygio trasų žemėlapis <– (siūlome jį išsisaugoti ir žygio metu turėti savo telefone)

15 km trasa brandžiais pušynais nuves žygeivius prie mitologinio Pinyklos šaltinio, mitologinio Karvutės akmens bei konglomerato, leis pasigrožėti Neries slėnio panoramomis, atsiveriančiomis nuo Ausiutiškių regyklos, vingiuos pro Malavolės ir Karageliškių kaimus bei senąjį Panerių dvarą.

21 km trasa iš pradžių vingiuos kartu su trumpesniąja, o vėliau priartės prie Neries upės su joje stūksančiais mitologiniais akmenimis bei šniokščiančia Purvės rėva, prasuks pro Peklynės kalną, Padūkštų pilkapyną, Pušyno šaltinį ir senąjį Panerių dvarą.

–> Registracija į žygį <–

Žygio startas – nuo 9:30 val. iki 11 val., pradžios ir pabaigos vieta – Bražuolės stovyklavietė (Kragžliai, Vievio sen., Elektrėnų sav.). Patogiausia į žygį atvykti automobiliu arba traukiniu (geležinkelio stotelė „Lazdėnai“ yra vos už 1,5 km nuo žygio pradžios taško, traukinių tvarkaraščius rasite čia).

Prieš žygį visus norinčius kviesime įsigyti 1 € kainuojantį Neries regioninio parko lankytojų bilietą ir taip prisidėti prie regioninio parko priežiūros, gamtos ir kultūros paveldo išsaugojimo bei panašių renginių organizavimo ateityje. Įsigyti bilietus galėsite žygio pradžios vietoje.

Kiekvienas žygio dalyvis atsako už savo sveikatą ir saugumą. Jei žygio dalyviui yra mažiau nei 18 metų, jis gali dalyvauti tik lydimas suaugusio asmens, kuris prisiima visą atsakomybę už nepilnametį.

Su savimi turėkite: vandens, maisto pietums bei užkandžiams, patogius žygio batus ar sportbačius, oro sąlygas atitinkančią aprangą, išmaniajame telefone išsaugotą žygio maršruto žemėlapį, puodelį arbatai (jei norėsite ja pasivaišinti).

Dėl papildomos informacijos kreipkitės: Karolina, tel.nr. 8 645 84683, el. p.: karolina@neriesparkas.lt

Iki susitikimo žygyje!