Paveldo ir aktyvaus laisvalaikio diena GRABIJOLUOSE

Spalio 15 d. unikaliame gatviniame Grabijolų kaime – išskirtinis, nemokamas ir visiems atviras renginys. Tądien čia vyks:

10 val. – nemokama ekskursija su gidu po šį etnografinį, šimtmečius skaičiuojantį kaimą, ir projekto „Grabijolai: kūrybinė paveldo laboratorija“ pristatymas. Per vasarą Grabijolai pasipuošė daugiau nei 160 metrų naujų medinių tvorelių, o trys pirkios – tradicine puošyba. Nauji mediniai vartai taip pat papuošė kaimo kapinaičių įėjimą. Būkite pirmieji, kurie tai pamatys! Ekskursijos metu taip pat sužinosite, kodėl didžiajame kleve kabo kaimo varpas, langų puošyboje rangosi mediniai žalčiukai, o kaimo pavadinimas kildinamas iš žodžio „grabas“. Ekskursijai renkamės 10 val., Grabijolų kaimo pradžioje.

grabijolu-kaimas-skaiciuoja-jau-trecia-simtmeti-maza

10:30 val. – žygis po Grabijolų apylinkes, aplankant mitologinį Cypelio kalną, buvusio Zapalinos palivarko vietą, saldžiavandenį upelį, Paalkių piliakalnį, storiausią regioninio parko ąžuolą, mitologinius akmenis upėje… ir dar daugiau! Žygio maršrutas drieksis kalvotomis vietovėmis, tad nors nueisime ~ 5 km., po rudenišką Neries slėnį keliausime ~ 3,5 val. Daugiau info apie žygio maršrutą, kuriuo keliavome gegužę ir kurį (be perkėlos per upę) kartosime spalio 15 d. – čia! Tinkamas apavas žygiui – geri, drėgmės nebijantys žygio batai arba guminiai batai. Žygis prasidės ir baigsis Grabijolų kaime.

zygis-drieksis-nepramintais-takeliais-maza

14 val. – kaimo gyventojų paruošti pietūs žygio dalyviams ir dr. Dalės Puodžiukienės pasakojimas apie medinę Lietuvos architektūrą. Kviesime ne tik susipažinti su ja ir įdomia jos istorija, bet ir padiskutuoti prie laužo ir arbatos puodelio!

architekturos-istorikes-pasakojimas-supazindins-su-lietuvos-mediniu-paveldu-maza

Registracijos nėra, į renginį priimami visi norintys. Susitikime Grabijoluose!

organizuojamas-atviras-ir-nemokamas-zygis-maza

Organizatorius: Neries regioninio parko direkcija
Rėmėjai ir partneriai: Lietuvos kultūros taryba, Elektrėnų savivaldybė, VšĮ „Lobių dirbtuvės“, Grabijolų kaimo bendruomenė.

grabijolai-renginys-mazas