Akcija yra atšaukta! Orchidėjų gelbėjimo akcija 2020

Jau penktus metus Neries regioninis parkas visus gamtos mylėtojus kviečia įbristi į didžiausią parko pelkę ir padėti išsaugoti ten žydinčias retąsias lietuviškas orchidėjas. Organizuojamoje medelių kirtimo ir krūmų rovimo talkoje bus galima pramankštinti raumenis ir tuo pačiu padėti išsaugoti šimtus ten vasarą žydinčių nepaprasto grožio retųjų augalų!

Diena gamtoje prasidės 2020 m. kovo 28 d. (šeštadienį)  11 val. prie Šilėnų pelkės. Kviesime užsidėti guminius batus, pirštines ir prisidėti prie orchidėjų pelkės išsaugojimo akcijos! Numatoma talkos trukmė – maždaug 2 val.

Nuo 13 val. kviesime paskanauti ant laužo pagamintų pietų – gardžios parko darbtuojų išvirtos košės. Su savimi turėkite dubenėlį ir šaukštą, nes vienkartinių plastikinių indų NETURĖSIME. Po pietų, Gustina Vaicekauskienė, Lietuvos orchidėjininkų draugijos narė papasakos apie orchidėjų pasaulio įdomybes.

Dėl jau penktus metus vykdomų gelbėjimo akcijų, šioje pelkėje kasmet žydi vis daugiau ir daugiau lietuviškųjų orchidėjų, įrašytų į Lietuvos raudonąją knygą. 2017 m. vasarą, atliekant jau žinomų rūšių skaičiavimus, šioje pelkėje buvo aptikta ir nauja, labai retų ir saugomų orchidėjų rūšis – dvilapiai purvuoliai! Tad Šilėnų pelkė gali pasigirti jau nebe keturiomis, bet net penkiomis skirtingomis saugomų orchidėjų rūšimis!

REGISTRACIJA: būtina, užpildant šią formą.

SVARBU: su savimi turėkite darbines pirštines, guminius batus, užkandžių (būnant gamtoje alkis sustiprėja 🙂 ), indelį ir šaukštą košei, bei oro sąlygas atitinkančius drabužius. Dėl viso pikto, kalite turėti atsarginių rūbų kompletą.

Jei turite klausimų, susisiekite el. paštu: saulius@neriesparkas.lt ar tel.nr. +370 615 38708

P.S. 15min.lt įspūdžiai iš 2017 metų orchidėjų gelbėjimo akcijos.