Nemokama praktinė paskaita „Skiedrų stogas“

Skiedromis dengti stogai – ne tik labai gražūs, susiliejantys su sodybą supančia gamta, bet ir lengvi, nereikalaujantys sunkių ir sudėtingų stogo konstrukcijų, atsparūs žiemos šalčiams, apledėjimui, vasaros karščiams ir rudens vėjams. O be to – natūralūs ir ekologiški.

Visus, kuriems įdomu išmokti skiedrų stogo dengimo amato ar susipažinti su tokio stogo subtilybėmis, kviečiame į nemokamą praktinę paskaitą Grabijolų kaime (Kazokiškių sen., Elektrėnų sav.). Čia bus dengiamas šiuo metu statomo rąstinio namelio stogas, tad dalyviai turės galimybę ne tik išgirsti išsamų meistro Ligito Preimonto pasakojimą, bet ir praktiškai išbandyti šį amatą. Visos reikalingos medžiagos bus suteiktos nemokamai.

Po paskaitos visi norintys galės dalyvauti gido vedamoje ekskursijoje po Grabijolų kaimą (apie 30 min trukmės), išgirsti nepaprastą kaimo istoriją ir apžiūrėti autentišką tradicinę medinę kaimo architektūrą. O pamatyti tikrai yra ką – 2018 m. „DELFI“ skaitytojai pripažino Grabijolus gražiausiu kaimu Lietuvoje!

REGISTRACIJA: el. paštu karolina@neriesparkas.lt, nurodant vardą, pavardę ir dalyvių skaičių.

Ši paskaita organizuojama kaip dalis projekto „Grabijolai: paveldas kalba“. Jo metu numatoma ir daugiau paskaitų, kūrybinių užsiėmimų, susitikimų su tradicinės architektūros žinovais – sekite naujienas! O rugsėjo 14 d. laukia projekto pristatymo renginys, kuriame – ne tik edukacijos, žygis po kaimo apylinkes, bet ir „atvirų durų“ diena Grabijoluose!

Projektą organizuoja: Neries regioninio parko direkcija
Projekto rėmėjai ir partneriai: Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija, Elektrėnų savivaldybės administracija, VšĮ „Sodžiaus meistrai“, Kazokiškių seniūnija, Grabijolų kaimo bendruomenė, Mantas Šegžda.