Kviečiame – Plukių žydėjimo šventė 2019!

2019 m. gegužės 1 d., trečiadienį, visus gamtos mylėtojus Neries regioninio parko direkcija kviečia į tradicinę Plukių žydėjimo šventę Dūkštų ąžuolyno pašonėje. Šiemet renginio tema – „Mes vieno kraujo„! Kalbėsime ir diskutuosime apie tai, kuo gi žmonės ir gyvūnai yra tokie (ne)panašūs. Renginys kaip visada gausus įvairiomis veiklomis – aktyviomis, įtraukiančiomis ir supažindinančiomis su visad įdomiu gamtos pasauliu.

Visos šventės metu vyks pažintinis-orientacinis žaidimas, kurį sėkmingai įvykdžiusios penkios komandos burtų keliu laimės po kuponą, leidžiantį aukštos kokybės filmą „Sengirė“ peržiūrėti net 7 kartus! Taip pat visą dieną veiks dieviškai skanaus vietos maisto „Food in the Wood“ lauko kavinė bei „Skautų slėnio“ žaidimų ir užduočių kiemas vaikams!

Ėjimas į Plukių žydėjimo šventę – 1 € kainuojantis Neries regioninio parko lankytojo bilietas. Bilietais bus prekiaujama renginio vietoje

PROGRAMA (parsisiųsti programos santrauką pdf):

10:00 – 12:00 val. vyks nemokamas žygis su parko gamtos gidu Sauliumi Pupininku. Maždaug 4 km ilgio žygis po Dūkštos upelio slėnį bus kupinas gražių vaizdų ir mažų atradimų. Sužinosite, koks slėnio gyventojas lediniame vandenyje nardo geriau nei olimpiniai čempionai, kur gyvena ir į ūsą pučia miegančioji šio slėnio gražuolė, kieno gimtinės šauksmas toks stiprus, kad priverčia keliauti šimtus kilometrų, ir daug daugiau. Ar mes tikrai skiriamės nuo pūkuotų, sparnuotų ir žvynuotų Dūkštos slėnio gyventojų? Atsakymo ieškosite su gidu Sauliumi! Registracijos į žygį nėra. Žygio pradžia – 10 val., automobilių stovėjimo aikštelėje prie Bradeliškių piliakalnio.

11:00 val. pažinimo palapinėje į virtualų susitikimą su „Arklių slėnio“ žirgais pakvies Žirgų asociacijos savanoris ir fotografas Rolandas Levinskas (FB Tylios spalvos). Jo pasakojimas „Priimkite mane kaip savą“ nukels į gyvūnų laisve alsuojančią „Arklių slėnio“ ganyklą, papasakos apie arklių pasitikėjimo paieškas, keturkojų milžinų ramybę, jėgą ir švelnumą neišskiriamoje bendrystėje.

11:00 val. taip pat vyks pirmoji ekskursija į „Arklių slėnį“ . Tai – laisvės ir prasmės ganyklos, kuriose sužaloti ir nuskriausti arkliai reabilituojasi laisvai laigydami po pievas ir neprivalėdami mūsų, žmonių, nei linksminti, nei mums dirbti. Ekskursijos dalyvius čia pasitiks ir su bandos žirgais supažindins jų globėja ir prižiūrėtoja Olga Choroškova. Tai bus išskirtinė proga pamatyti nepaprastą erdvę, kurioje vadovaujamasi 5 laisvių principu. Kadangi kiekvienoje grupėje galėsime priimti ne daugiau nei 50 dalyvių (ekskursijos vyks 11 val., 13 val. ir 15 val.), į kiekvieną ekskursiją vyks registracija. Atlygis už ekskursiją – savanoriška auka Žirgų globos asociacijai (aukų dėžutė bus „Arklių slėnyje“). Kiekviena ekskursija truks apie 1,5 val.

REGISTRACIJA į 11 val. ekskursiją čia!

12:00 val. pažinimo palapinėje lauks susitikimas su „Laukine lese“.  Tai vieta, kurioje rūpinamasi sužeistais ir ligotais laukiniais gyvūnais, o pagiję jie paliedžiami atgal į laisvę. Gandrai ir zuikiai, be mamos likę voveriukai, gulbės ir kovarnis Petia, suopis ir audinė, lapiukas Foksas ir lapė Kanapė – tik dalis laikinus namus, pagalbą ir meilę čia radusių gyvūnų. Kaip sekėsi juos gydyti ir prižiūrėti? Apie tai išgirsite „Laukinės lesės“ pasakojime!

12:30 val. prasidės inkilų gaminimo dirbtuvėlės visai šeimai. Varnėninio inkilo (tinkančio ir didžiosioms miegapelėms) „paruoštuko“ kaina – 5 EUR. Įsigijęs tokį „paruoštuką“ (pagal išmatavimus išpjautos visos inkilo dalys), kiekvienas norintis galės susikalti savo inkilą ir jį pasiimti namo. Dirbtuvėlės tęsis tol, kol turėsime inkilų „paruoštukų“.

13:00 val. prasidės antroji ekskursija į „Arklių slėnį“. Į kiekvieną (vykstančią 11, 13 ir 15 val.) ekskursiją vyks registracija. Atlygis už ekskursiją – savanoriška auka Žirgų globos asociacijai (aukų dėžutė bus „Arklių slėnyje“).

REGISTRACIJA į 13 val. ekskursiją čia!

13:00 val. pažinimo palapinėje stūgaus gamtos apsaugos asociacija Baltijos vilkas.  Jų pasakojimas „Vilkai ir mes: panašūs ar skirtingi?” leis ne tik pažinti šiuos ištvermingus, stiprius ir sumanius gyvūnus, bet ir nušvies dabartinę vilkų (ne)apsaugos situaciją Lietuvoje. „Nušauti negalima pamilti“ – kur kablelį dedame šiandien?

13:30 val. ąžuolyno pakraštyje Lietuvos arboristų asociacijos narys Tautvydas Kuodys ir Neries reg. parko ekologas Tadas Bujanauskas pakvies į dirbtinio lizdo mažajam apuokui kėlimą, bei aukštalipystės pradžiamokslį! Savo akimis pamatę, kaip statomi dirbtiniai lizdai, ir išgirdę įdomų tai iliustruojantį pasakojimą, kiekvienas norintis galės išbandyti aukštalipystės įrangą ir apžvelgti ąžuolyną atsiplėšęs nuo žemės!

14:00 val. pažinimo palapinėje visų laukia ornitologo, paukščių tyrinėtojo, Lietuvos ornitologų draugijos nario Mariaus Karlono pasakojimas „Žmonės, kurie stebi“. Nuotaikingame pasakojime sužinosite daug įdomybių ne tik apie paukščius, bet ir apie jų stebėtojus. O gal net nuspręsite tapti vienu iš jų? 🙂

15:00 val. prasidės trečioji ekskursija į „Arklių slėnį“. Į kiekvieną (vykstančią 11, 13 ir 15 val.) ekskursiją vyks registracija. Atlygis už ekskursiją – savanoriška auka Žirgų globos asociacijai (aukų dėžutė bus „Arklių slėnyje“).

REGISTRACIJA į 15 val. ekskursiją čia!

15:00 val. pažinimo palapinėje visi turės galimybę išgirsti lietuviškąjį vaizdo ir teksto apie gamtą guru – Marių Čepulį (FB „Čepulio fotoklajonės„). Skaitytojų mylimas, beveik 70 000 sekėjų „Facebook’e“ savo nuotraukomis ir įrašais žavintis Marius šįkart pakalbės įdomia ir ne visai mums, „tikriems gamtos mylėtojams“ 😉 , malonia tema – apie patogią žmonių meilę gamtai. Ar iš tikro gamta rūpinamės, ar pasirenkame ją „mylėti“…lengvai ir patogiai?

„MARK and MIGLE Photography“ nuotr.

Renginys baigsis 16 val., pažintinio-orientacinio žaidimo nugalėtojų apdovanojimais pažinimo palapinėje. Primename, kad renginio metu, 11-15:30 val. komandos galės dalyvauti intriguojančiame žaidime, pritaikytame visų amžių smalsuoliams, atrasti nurodytus punktus ir atlikti įvairias užduotis. Visos komandos, teisingai jas atlikusios, dalyvaus prizų lošime, kur burtų keliu bus išrinktos net 5 laimingosios, laimėsiančios po kuponą, leidžiantį aukštos kokybės filmą „Sengirė“ peržiūrėti net 7 kartus!

11-16 val. ąžuolyno pakraštyje įsikurs Skautų slėnis – Scout valley! Dideli ir maži čia galės patirti buvimo gamtoje džiaugsmus ir iššūkius, išmokti skautiškių gudrybių, žaidimų ir išgyvenimo gamtoje paslapčių, o 12 val. ir 14 val. visų lauks ir praktinės-edukacinės skautų vedamos paskaitos!

Taip pat primename, jog 11-16 val. renginio vietoje veiks dieviškai skanaus vietos maisto Food in the Wood lauko kavinė! Renginio vietą supa didelė graži pieva, tad siūlome nepamiršti pledukų, kamuolių, aitvarų ir kitų smagios dienos gamtoje atributų 🙂 Draugiški ir neagrasyvūs keturkojai šventėje yra laukiami.

(parsisiųsti programos santrauką pdf)

RENGINIO VIETA: Dūkštų ąžuolyno pašonėje (šalia restorano „Food in the Wood“) esanti pieva. Orientavimuisi – keliauti į Bradeliškių kaimą (įvedant navigacijoje) arba į Dūkštos pažinintio tako pradžią ties Bradeliškių piliakalniu. Nusukus nuo asfalto (kelio nr. 108) ir neprivažiavus kaimo ir pažintinio tako, matysite iškabintas nuorodas į renginio vietą. Automobilius statytis pievoje prie Bradeliškių kaimo.

RENGINIO LAIKAS: 2019 m. gegužės 1 d. Nemokamas žygis vyks 10-12 val., visos kitos veiklos prasidės 11 val. ir truks iki 16 val.

RENGINIO PARTNERIAI: Žirgų globos asociacija, Skautų slėnis, Baltijos vilkas, Birding Lithuania Tours, Laukinė Lesė.

Visais klausimais kreipkitės: karolina@neriesparkas.lt arba tel.nr. +370 645 84683.