Kviečiame į rudeninę talką Šilėnų pelkėje: saugome klimatą ir lietuviškąsias “orchidėjas”

Spalio 1-ąją (šeštadienį) visus neabejingus klimato kaitos švelninimo iššūkiui bei Lietuvos pelkių ir jų mažųjų turtų likimui kviečiame dalyvauti gamtotvarkinėje talkoje Šilėnų pelkėje (Vilniaus r., Neries regioninis parkas). Pelkių ekosistemų būklės pagerinimas svarbus ne tik gamtinių buveinių bei retų rūšių išsaugojimui, bet ir klimato kaitos švelninimui mažinant šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas.

Jau ne vieneri metai Šilėnų pelkė tituluojama “orchidėjų” pelke ar net jų rojumi. Žodis “orchidėja” tarsi užburia – pakvimpa egzotika, nors iš tiesų šiai augalų grupei mes turime gražų lietuvišką vardą – gegužraibiniai augalai. Tai tikrai ne ką prastesnis vardas! Neįtikėtina, bet iš tiesų šioje nedidelėje (vos 17 ha) pelkėje auga net 5 rūšių gegužraibiniai augalai!

Kuo ypatinga Šilėnų pelkė ir kokios “lietuviškosios orchidėjos” joje auga? Kodėl mums turi rūpėti pelkės? Ar pelkės ir net žavingieji gegužraibiniai augalai siejasi su didžiuoju iššūkiu planetai – klimato kaitos švelninimu? Apie tai talkos metu Jums papasakos Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondo bei Neries regioninio parko specialistai. Lauksime ir Jūsų pastebėjimų ir minčių!

Būtinai užpildykite registracijos anketą https://forms.gle/nyEywG8KF1y15LLz9

PROGRAMA:

10:30–11:00 Dalyvių sutiktuvės

11:00 Pažintis su Šilėnų pelke ir pelkių svarba klimatui

11:20 Darbų instruktažas. Talka

14:00 Pietūs

Pelkininkystės produktų parodos apžvalga

(projektas EUKI – Pelkininkystės plėtra žemės ūkyje Baltijos šalyse)

15:00 Paskaita–diskusija apie anglies pėdsaką ir galimybes jį mažinti bei kompensuoti.

16:00 Renginio pabaiga.

Plačiau apie renginį https://www.pelkiufondas.lt/