Kūrybinės dirbtuvės: pinučių tvoros pynimas + tradicinė pastatų puošyba

GRABIJOLAI mazasTradicinė medinių namų puošyba – labai kūrybiškas ir nesudėtingas amatas, kurio gali išmokti kiekvienas, besidomintis tradicine architektūra ir norintis papuošti savo šimtmetį skaičiuojantį ar vos pernai pastatytą medinį namą. Tam reikia visai nedaug – gauti žinių apie apylinkėse vyraujančią puošybą ir ornamentiką bei, žinoma, šiek tiek praktinių įgūdžių.

Jų įgyti galėsite rugsėjo 3 d., 10 val., Grabijoluose (Kazokiškių sen., Elektrėnų sav.). Čia vyks atvira ir nemokama praktinė – edukacinė pamoka apie medinių Vilnijos krašto pirkių puošybą ir mažąją sodybų architektūrą – tvoras ir tvoreles. Dirbtuvių metu sužinosite, kuo skiriasi vėjalentė nuo karnizo, kas yra „lėkis“ ir nuo ko jis apsaugo namus, kaip „karūnuojami“ langai ir kokiais ornamentais savo pirkias puošė Grabijolų gyventojai.

Edukacinė dirbtuvių dalis vyks mini-ekskursijos formatu, kuomet keliaudami po Grabijolų kaimą apžiūrėsime jame stovinčias pirkias, analizuosime jų puošybą ir pasižymėsime geruosius pavyzdžius.

Antrojoje dalyje teorines žinias apie puošybos subtilybes bus galima išbandyti praktiškai – kuriant stogo puošybos elementus – medinius lėkius – arba įsijungiant į pinučių tvoros pynimo procesą! Pagamintus medinius lėkius seminaro dalyviai galės pasiimti namo su savimi ir papuošti savo sodybas. O pinta tvora liks kaip bendra dirbtuvių dalyvių dovana Grabijolų kaimo gyventojui Jaronimui Jankauskui.

DSC_9148

Šios veiklos įgyvendinamos kaip dalis Neries regioninio parko direkcijos organizuojamo projekto „Grabijolai: kūrybinė paveldo laboratorija“. Projekto metu Grabijolų kaime (Elektrėnų sav.) tradicine puošyba bus papuošti 3 namai, o pagrindinė kaimo gatvelė pasipuoš 160 metrų naujų medinių tvorelių.

Projekto metu taip pat bus organizuojamas baigiamasis renginys, kuris įvyks spalio 15 d. Grabijoluose.

langines grabijoluose

Kūrybinės dirbtuvės: NEMOKAMOS, visomis reikalingomis medžiagomis pasirūpins organizatoriai. Numatoma trukmė: 3 – 4 val.

Visą informaciją apie projektą bei atvirą edukacinę pamoką gausite telefonu: +370 645 84683 bei el. paštu: karolina@neriesparkas.lt