Karmazinų piliakalnio papėdėje naujas takelis

2022 m. balandžio 9 d. Karmazinų piliakalnio papėdėje, susirinkus solidžiam savanorių būriui, įvyko pirmoji parko pavasarinė talka. Vieni atsivežę karutį, kiti kibirą ar kastuvą, bet daugiausia raumenų pagalba nešiojo šakas, jas smulkino ir formavo naują piliakalnio papėdėje takelio vagą.

Visus keliaujančius Dūkštos pažintiniu taku ir priartėjusius prie Karmazinų piliakalnio, kviečiame išbandyti ir žengti savanorių, iš susmulkintų šakų drožlių, nuklotu takeliu (malonu eiti ir basomis). Taip Jūs tausosite dvikamienio ąžuolo šaknis, kuris laikomas šventu ir turi savitą istoriją.

Mat, pasakojama, kad čia buvusi sena baltų šventykla, o piliakalnis apsodintas ąžuolais. 1930 m. šių teritorijų savininkas Daveika nukirto 18 senolių ąžuolų ir visus juos pardavė kaip žaliavą, iš kurių buvo pagamintos statinės. Šiandien papėdėje kerojantis ąžuolas anuomet dar, matyt, buvo jaunesnis, kitas dalykas – dvikamienis, o tai jau buvo galimas trūkumas pirkėjams, apdirbėjams, beeet užtikrino jo išlikimą iki mūsų dienų.
Taip pat, kada žengsite naujuoju taku, užverskite galvą į ąžuolo viršūnę ir atkreipkite dėmesį į jo šaknų vainiką – tiek, kiek jis išsikerojęs į šalis viršuje, tiek ir po žeme jo šaknys pasklidę ratu. Vadinasi eidami šviežiu taku, Jūs prisidėsite prie šio ąžuolo tvirtybės ateityje.
Tai tik pirmoji talka skirta Karmazinų piliakalnio aplinkos sutvarkymui. Gegužės 7 d. kviesime žemių ir žvyro sluoksniu užkloti piliakalnio aikštelę ir taip apsaugoti jos kultūrinį sluoksnį nuo išnešiojimo.