IV užsiėmimas „Vasaros grožybės“

happy kids2_v3Neries regioninio parko Gamtos mokykla kviečia 8-13 metų vaikus praleisti smagią vasaros dieną gamtoje!

Birželio 16 dieną, ketvirtadienį, visą dieną kartu su parko gidais praleisime žaliuojančioje vasaros gamtoje. Pirmoje dienos pusėje keliausime po Dūkštų ąžuolyną, grožėsimės ir tyrinėsime čia jau žydinčias retąsias orchidėjas. Ąžuolyno glūdumoje aplankysime seną ąžuolą, kuriame gyvena vienas rečiausių vabalų visoje Europoje – niūriaspalvis auksavabalis. Klausysimės šalia miško esančioje baloje koncertuojančių varlių bei ieškosime miniatiūrinius drakonus primenančių keistų varlių giminaičių – skiauterėtųjų tritonų. Taip pat, keliaudami po ąžuolyną, įvykdysime mini talką – padėsime jauniems čia pasodintiems ąžuoliukams, išvaduodami juos iš plastmasinių apsaugų.

Po pietų, pavalgę ir atsikvėpę keliausime link Dūkštos upelio slėnyje stūksančio Bradeliškių piliakalnio. Čia sužinosime apie gyvenimą ant piliakalnių, ir pagal senovinę technologiją lipdysime molinius puodus. Savo rankomis išmoksime, kuo skiriasi brūkšniuotoji keramika nuo grublėtosios! Taip pat apžiūrėsime šalia esančių balų rūdą, kuri piliakalnio gyventojų buvo naudojama geležiai išgauti, ir tirsime upelio Dūkštos ir į ją įtekančių šaltinių vandens kokybę. Vakarop keliausime į retųjų drugelių – gencijoninių melsvių – pievą ir tyrinėsime jų gyvenimo ciklą.

Per visą dieną pėsčiomis nukeliausime apie 7 km. Visą dieną būsime gamtoje.

Visi edukaciniai užsiėmimai – nemokami! Tad kviečiame vaikus birželio 16 d., 9 val. atvykti į Neries regioninio parko lankytojų centrą (Vilniaus g. 3, Dūkštos, Vilniaus raj.) ir praleisti dieną vasara kvepiančioje gamtoje. Užsiėmimai truks iki 16 val. Su savimi būtina turėti patogius, oro sąlygas atitinkančius drabužius, guminius batus (jais apsiavę keliausime pirmą dienos dalį), maisto pietums bei lengvų užkandžių, vandens, apsaugą nuo uodų ir erkių!

Detalesnė informacija ir būtina registracija: karolina@neriesparkas.lt Priimama ne didesnė nei 25 vaikų grupė, todėl nedelskite ir registruokitės! Nurodytu el. paštu atsiųskite dalyvio vardą, pavardę, amžių, ir kontaktinį tėvų tel.nr.