Įrengus ženklus išsaugota daugiau gyvybių

Turbūt nedažnai susimąstome, jog kiekvieną kartą, atsisėdę prie automobilio vairo, galime kažkam atimti gyvybę arba ją prarasti patys. Deja, bet tai pasitaiko išties dažnai, ir dažniausiai keliuose gyvybę praranda ne žmonės, bet laukiniai gyvūnai.

Per Neries regionininį parką einančiuose intensyvaus eismo keliuose nr. 171 (Sudervė-Dūkštos) ir nr. 108 (atkarpoje Dūkštos-Vievis) kasmet žūdavo dešimtys gyvūnų. 2016 metų pabaigoje, Neries regioninio parko direkcijos iniciatyva šiuose keliuose buvo pastatyti įspėjamieji ženklai „Atsargiai, žvėrys“. Be to, prie Dūkštų ąžuolyno esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje buvo įrengtas stendas, informuojantis apie kiekvienos rūšies žuvusių gyvūnų skaičių.

Po metų, 2018 m. sausio mėn., „kruvinoji“ statistika stende prie Dūkštų ąžuolyno pažintinio tako buvo atnaujinta. Nepaprastai džiugu kad vos per vienerius metus, įrengus šį stendą ir keliuose pastačius įspėjamuosius ženklus, žūčių sumažėjo maždaug perpus! 2011 m. Kanadoje atlikto tyrimo metu buvo nustatyta, kad keliuose pastatyti įspėjamieji ženklai sumažina toje vietoje įvykstančių susidūrimo skaičių net 44 procentais. Panašią tendenciją patvirtina ir 2016-2017 metais įvykusių žūčių palyginimas Neries regioninio parko keliuose. Parko direkcija tikisi, kad šie skaičiai kitąmet dar labiau sumažės – nes kiekvienas skaičiukas stende išties reiškia Gyvybę.

Patarimus, kaip elgtis norint išvengti susidūrimo su laukiniu gyvūnu, galima rasti čia (anglų kalba). Svarbiausia – važiuojant pro teritoriją, kurioje tikėtinas susitikimas su laukiniais gyvūnais, pasirinkti saugų, nedidelį greitį ir būti itin atidiems bei pasiruošusiems netikėtumams. Jei keliaujate ne vieni – paprašykite ir keleivių pagalbos dairantis laukinių gyvūnų. Paprastos atsargumo priemonės tikrai padidins tikimybę, kad kelionės tikslą pasieksite saugiai, nuo beprasmės žūties išgelbėję dar vieną gyvybę.