Gamtininkai kviečia bekelės sporto mylėtojus į susitikimą

Gamtos sergėtojai turi nuostatą: miškuose važinėjantys bekelės (enduro) sporto entuziastai, keturratininkai ir motociklininkai – tai potencialūs gamtosauginių įstatymų pažeidėjai. Iš tiesų, taip dažnai ir būna – po saugomas teritorijas važinėjama bekele, ardoma miško paklotė, gąsdinami jo gyventojai. Kita vertus, tai dažniausiai nutinka ne dėl piktos valios, o dėl gamtos nepažinimo ir nesuvokimo, kad važiuojama saugoma, itin jautria teritorija.

Kad tokių nesusipratimų mažėtų, o žinojimo ir pažinimo daugėtų, Neries regioninio parko direkcija kartu su VšĮ „Enduro Lithuania“ įkūrėju ir vadovu Pauliumi Albertavičiumi kviečia į susitikimą – nemokamą ekskursiją kairiojo Neries kranto turizmo trasa.

Birželio 25 d. (pirmadienį), 18 val. visi bekelės sporto mylėtojai yra kviečiami susitikti Bražuolės stovyklavietėje (Vievio sen., Elektrėnų sav., koordinatės: 54.75607, 24.956727). Iš čia, kartu su regioninio parko gidais, savo motociklais ir keturračiais bus galima įveikti 25 km ilgio žiedinę trasą, besidriekiančią vaizdingomis Neries pakrantėmis.

Keliaudami kartu su Neries regioninio parko gamtos gidais, bekelės sporto entuziastai sužinos vertingos informacijos apie gamtos pasaulį. Kur ir kada gyvūnai veda jauniklius, kokiuose miškuose retieji paukščiai suka lizdus, kur ir kada žydi nykstantys, į Raudonąją knygą įrašyti augalai ir kokios taisyklės galioja saugomose teritorijose. Juk tai – labai svarbi ir aktuali informacija visiems, planuojantiems savo pasivažinėjimo maršutus.

Po ekskursijos, diskusijas bus tęsiamos prie laužo, Bražuolės stovyklavietėje. Bekelės sporto entuziastai bei gamtininkai turės progą susipažinti, neformaliai pabendrauti ir pasidalyti patirtimis. Tikimasi, kad šis renginys padės pagrindus glaudesniam apibusiam bendradarbiavimui ir supratimui.

Renginys yra atviras ir nemokamas, jame kviečiami dalyvauti visi bekelės sporto entuziastai. Registracijos nėra – ekskursijos pradžia birželio 25 d., 18 val., Bražuolės stovyklavietėje (koordinatės: 54.75607, 24.956727).