2023 m. gegužės 6 d. edukacija 6-13 metų vaikams ir jų tėveliams „IŠTRAUK BEBRUI DANTĮ“

2023 m. gegužės 6 d., šeštadienį, kviečiame į edukaciją 6-13 metų vaikams ir jų tėveliams „Ištrauk bebrui dantį“. Žygis buvo kurtas galvojant apie 6 – 13 metų vaikus, tačiau turinys yra tinkamas ir suaugusiems.

Keliaudami su gidu Sauliumi, susipažinsime su Neries pakrante besidriekiančio Karmazinų šilo gyventojais: stirnomis, briedžiais, miegapelėmis,  barsukais, bebrais (pabandysime ištraukti bebrui dantį!). Klausysimės pavasarį suokiančių paukščių giesmių, aplankysime šernų SPA. Dalį pasivaikščiojimo keliausime mažučiuko upeliuko slėniu. O eidami palei Nerį, apžiūrėsime vietą, kurioje rudenį neršia iš Baltijos jūros atplaukusio lašišos, kur peri itin įdomūs paukščiai – didieji dančiasnapiai bei vasaromis gyvena paslaptini naktiniai gyvūnai – šikšnosparniai.

Pasivaikščiojimo metu aptarsime kokie gyvūnai gali apsigyventi iškeltuose inkiluose, ar būnant miške reikia bijoti laukinių gyvūnų, ar šikšnosparniai geria kraują ir kur jie žiemoja, kai sužinoti ar miške gyvena skirtingų rūšių pelėdos. Kelionės metu taip pat aplankysime ir Karmazinų pilkapyną – senąsias mūsų protėvių kapines, kuriose žmonės buvo laidojami prieš 1500 metų.

SVARBU! Keliausime ne tik pažintiniu taku, bet ir gilyn į miško gilumą. Pasivaikščiojimo metu bus keletas stačių nusileidimų ir pakilimų. Todėl pasirūpinkite patogia ir atsparia  drėgmei avalyne! Taip pat nepamirškite pasiimti šiltos arbatos ir užkandžių – žygio maršruto viduryje darysime kiek ilgesnį sustojimą.

KAS? – gidas Saulius, tel. nr. +37061538708, el p. saulius.pupininkas@saugoma.lt
KADA? – 10 val., 2023 m. gegužės mėn. 6 d., šeštadienis.
KUR? – automobilių stovėjimo aikštelė Karmazinų pažintinio tako pradžioje
KIEK? – atstumas ~ 4 km, trukmė ~ 2,5 val. Kaina – 5 € / asm.
BŪTINA REGISTRACIJA į žygį iki gegužės mėn. 6 d. užpildant šią formą. Pasikeitus aplinkybėms ar planams, registraciją būtina nutraukti susisiekiant su žygio gidu aukščiau nurodytais kontaktais.