2019 m. balandžio 13 d. ekstremalus „Trijų tarpeklių žygis“ ***

Neries regioninio parko teritorija išlieka paslaptinga ir vis dar gali nustebinti net ir parką skersai išilgai išvaikščiojusius jo gidus. Tuo ypač išsiskiria didžiojoje Velniakampio kilpoje esantis sudėtingas Neries pakrančių reljefas ir viską gaubiantys miškai. Visai neseniai čia atradome naują piliakalnį ir aptikome samanomis apaugusią griovą, kurios šlaituose stūkso didžiausi parke konglomeratų luitai!

Šis ekstremalus žygis skirtas nebijantiems iššūkių ir mėgstantiems pasivaikščioti natūralioje gamtoje. Kelionė prasidės ir baigsis Purvės rėvoje – itin gražioje poilsiavietėje ant Neries kranto. Pradžioje keliausime kairiojo Neries kranto turizmo trasa. Apžiūrėsime kitame krante Neries kilpos posūkyje iškylantį daugiau kaip 70 m. aukščio Velniakampio skardį, pražygiuosime vietą, kurioje 1812 m. per Nerį kėlėsi dalis Napoleono kariaunos, žygiavusios link Maskvos.

Priėję padavimais apipintą Peklynės kalną, išsuksime iš trasos ir toliau keliausime (apie 3 km) stačių Neries šlaitų viršūnėmis ir griovomis. Neries šlaitai nuo Peklynės kalno iki Apskritos vienkiemio ne tik statūs, bet ir išraižyti stačiašlaitėmis griovomis-tarpekliais. Čia mūsų lauks ekstremaliausia žygio atkarpa, kurios metu aplankysime tris griovas. Mes leisimės itin stačiais šlaitais, keliausime palei griovose tekančius upelius, vėl kilsime į viršų ir vėl leisimės gilyn. Tos griovos – tai pirmapradės gamtos priebėga. Žmonės čia nesilanko, jose gausu tik žvėrių išvaikščiotų takų. Griovų šlaitai apaugę itin samanotais medžiais, jų dugnu teka nedideli upeliai. Upelių vagose gausu įvairaus dydžio akmenų. Griovoje ties Karageliškių kaimu apžiūrėsime atrastus keistus gamtos darinius – konglomeratus, o užlipę į aukštą šlaitą – ir naujai atrastą piliakalnį!

Po šių griovų aplankymo, toliau keliausime lengvesniu maršrutu – miško keliukais. Apžiūrėsime skirtingus Velniakampio kilpos miškus – nuo puikių sausų pušynų, vasarą džiuginančių mėlynėmis ir bruknėmis, iki tamsių eglynų, suteikiančių šiems miškams paslaptingumo. Keliaudami apžiūrėsime apykaklinę pušį. Atėję vėl prie Neries, jos pakrante vingiuojančiu miško keliuku grįšime į Purvės rėvos poilsiavietę.

KAS? – gidas Saulius, tel.nr. +37061538708, el p. saulius@neriesparkas.lt
KADA? – 10 val., 2018 m. balandžio mėn. 13 d., šeštadienis
KUR? – Poilsiavietė „Purvės rėva“ (nuo Panerių iki Purvės rėvos poilsiavietės reikia važiuoti kairiojo Neries kranto turizmo trasa apie 7 km) Nuo asfaltuoto kelio bus įrengtos ŽALIOS SPALVOS nuorodos.
KIEK? – žygio atstumas ~ 12 km, trukmė ~ 4,5 val. Kaina – 8 € / asm. (įskaičiuotas parko lankytojo bilietas, žygis tinkamas žygeiviams nuo 13 m.)
SVARBU! Žygiavimui molingomis griovomis ir šlaitais būtina neperšlampama avalynė – žygio, taktiniai ar darbiniai batai su neslystančiu padu.
BŪTINA REGISTRACIJA į žygį iki balandžio mėn. 13 d. imtinai užpildant šią formą. Pasikeitus aplinkybėms ir planams, registraciją būtina nutraukti susisiekiant su žygio gidu aukščiau nurodytais kontaktais.

*** Žygio fizinis sudėtingumas (priklauso nuo nueinamo atstumo ir reljefo) pažymėtas nuo vienos iki trijų žvaigždučių * – kuo jų daugiau, tuo daugiau iššūkių. Tačiau neišsigąskite – net ir *** žvaigždutes turintys žygiai yra visiškai tinkami vidutinį fizinį pasirengimą turintiems žmonėms. Tiesiog jie – ilgesni, intensyvesni, bet ir įdomesni!