2020 vasario 8 d. žygis “Bartkuškio girios paslaptys”**

Šio naujo žygio metu keliausime po šalia Neries regioninio parko esančią Bartkuškio girią. Tai didžiulis, beveik 4000 ha siekiantis miškų masyvas tarp Kernavės ir Maišiagalos, vis dar išlaikęs savo vientisumą ir natūralumą.  Žygio metu nersime į šios girios gelmes. Keliausime ir šviesiais atvirais pušynais, užsuksime ir į tamsius eglynus, paklaidžiosime ir pelkiniais miškais. Tokią keistą besniegę žiemą miške galėsite išvysti 50 žalių atspalvių 🙂

Pradėję kelionę Geisiškių kaimo apylinkėse, miškais keliausime link natūralios Juodės aukštapelkės. Aplankysime dvi senovės gyvenvietes, kuriose žmonės buvo įsikūrę prie kelis tūkstančius metų. Užsuksime į labai keistą skruzdėlių miestą – nedideliame miško plote vienas šalia kito įsikūrę kelios dešimtys didžiulių skruzdėlynų. Keliausime ir palei šimtamečių eglių paunksmėje pasislėpusį Juodės upelį. Žygio metu ieškosime šernų, elnių,  vilkų pėdsakų, kurie gerais matosi smėlėtose suartose miško kvartalinėse linijose. Taip miškais nukeliausime iki labai įdomios ir keistos vietos – Bartkuškio kopos. Tai itin įdomi, netikėta vieta – nedidelė atvira smėlynų buveinė, pasislėpusi miško gūdumoje.

Nuo Bartkuškio kopos pasuksime link briedžių miško, pro kurį grįšime į žygio pradžią.

KAS? – gidas Saulius, tel. nr. +37061538708, el p. saulius@neriesparkas.lt
KADA? – 10 val., 2020 m. vasario mėn. 8 d., šeštadienis.
KUR? –  Geisiškių kaimo apylinkės
KIEK? – žygio atstumas ~ 14,5 km, trukmė ~ 4,5 val. Kaina – 7 € / asm. (žygis tinkamas žygeiviams nuo 13 m.)
BŪTINA REGISTRACIJA į žygį iki vasario 8 d. užpildant šią formą. Pasikeitus aplinkybėms ir planams, registraciją būtina nutraukti susisiekiant su žygio gidu aukščiau nurodytais kontaktais.

SVARBU! Pasirūpinkite patogia ir atsparia drėgmei avalyne! Taip pat nepamirškite pasiimti šiltos arbatos ir užkandžių – žygio maršruto viduryje darysime kiek ilgesnį sustojimą.

*** Žygio fizinis sudėtingumas (priklauso nuo nueinamo atstumo ir reljefo) pažymėtas nuo vienos iki trijų žvaigždučių * – kuo jų daugiau, tuo daugiau iššūkių. Tačiau neišsigąskite – net ir *** žvaigždutes turintys žygiai yra visiškai tinkami vidutinį fizinį pasirengimą turintiems žmonėms. Tiesiog jie – ilgesni, intensyvesni, bet ir įdomesni!

Bartkuskis6
Bartkuškio kopa
Bartkuskis3
Bartkuskis7
Bartkuskis5
Bartkuskis2