2018 m. sausio 14 d. žygis „Karmazinų kalvomis“ ***

Karmazinai – tai palei Nerį išsidriekęs trijų dalių kaimas ir šalia jo besidriekianti paskutiniojo ledyno suformuota kalvų grandinė. Mažai tyrinėta, žmonių visai nelankoma, laukinė ir paslaptinga. Būtent į ją šio žygio metu ir pakilsime.

Žygis susidės iš dviejų dalių. Pirmoji dalis bus ekstremali – daug kopimo ir leidimosi žemyn, o antroji – jau lengvesnė, žygiuojant palei upę. Susitikę Neries regioninio parko lankytojų centro kieme (Vilniaus g. 3 Dūkštos, Vilniaus rajonas), kopsime į piramidžių formos kalvų grandinę. Keliausime žvėrių – šernų, stirnų ir elnių – takais. Iš pirmo žvilgsnio, rodos, visiškai laukinėje gamtoje ieškosime ir žmogaus veiklos pėdsakų – aplankysime vos prieš kelis metus atrastą, kelis šimtmečius ar net tūkstantmečius buvusį pamirštą piliakalnį. Keliausime pro didžiulį griovoje riogsantį akmenį, stirnų kalną, suopio lizdą, lapių urvus bei didžiausią parke barsukų urvų koloniją.  Vėliau nuo šlaitų leisimės link Neries ir kelis kilometrus lengvai žygiuosime paneriu. Stebėsime žiemojančius vandens paukščius, aplankysime didžiulę bebrų gyvenvietę. Pro Karmazinų šilą ir jame glūdintį pilkapyną, grįšime į žygio pradžios vietą.

KAS? – gidas Saulius, tel.nr. +37061538708, el p. saulius@neriesparkas.lt
KADA? – 10 val., 2018 m. sausio mėn. 14 d., sekmadienis.
KUR? – Neries regioninio parko lankytojų centras (Vilniaus g. 3, Dūkštos, Vilniaus rajonas)
KIEK? – žygio atstumas ~ 10 km, trukmė ~ 4 val. Kaina – 5 € / asm. (žygis tinkamas žygeiviams nuo 13 m.)

BŪTINA REGISTRACIJA į žygį iki sausio mėn. 14 d. užpildant šią formą. Pasikeitus aplinkybėms ir planams, registraciją būtina nutraukti susisiekiant su žygio gidu aukščiau nurodytais kontaktais.

*** Žygio fizinis sudėtingumas (priklauso nuo nueinamo atstumo ir reljefo) pažymėtas nuo vienos iki trijų žvaigždučių * – kuo jų daugiau, tuo daugiau iššūkių. Tačiau neišsigąskite – net ir *** žvaigždutes turintys žygiai yra visiškai tinkami vidutinį fizinį pasirengimą turintiems žmonėms. Tiesiog jie – ilgesni, intensyvesni, bet ir įdomesni!