2018 m. gruodžio 1 d. žygis “Paneriškių skardis ir gražuolė Bražuolė” **

Pasitikti žiemą kviečiame keliaujant po Paneriškių apylinkes. Šios apylinkės išsiskiria savo natūralumu. Čia vis dar išlikę senieji, gūdūs miškai, nesugadintas kraštovaizdis, natūralios pievos ir skaidrios vandens tėkmės. Žygio maršrutą sudarys 3 dalys. Pirmoje keliausime senaisiais miškais, antrojoje – akmenuotomis Neries pakrantėmis, trečiojoje – palei skaidriavandenę Bražuolę.

Pradėję kelionę Bražuolės stovyklavietėje, apsupti senųjų miškų, keliausime į Paneriškių regyklą. Ši vieta nepaprasta: nuo aukšto skardžio viršaus matyti neaprėpiami miškai, platus Neries vingis, kelios salos upės vagoje, pro medžius šmėžuojančio Paneriškių kaimo sodybos. Čia tekėdama Neris tarsi atsimuša į sieną (skardžio aukštis net virš 70 metrų!) ir yra priversta sukti savo vagą. Ši vietovė išskirtinė dar ir tuo, jog čia auga saugomos, į Lietuvos raudonąją knygą įrašytos augalų rūšys. Pavasarį pražysta vėjalandės šilagėlės, o vasarą – tamsialapiai skiautalūpiai bei smiltyniniai gvazdikai. Paneriškių regykla pasislėpusi miškuose, ji slepia savo lobius ir kviečia tik tuos, kurie yra itin smalsūs ir jautrūs trapiai gamtai.

Pakeliui aplankysime miškuose pasislėpusį paslaptingą, užpelkėjusį Karalaitės ežerą, įspūdingo dydžio akmenį. Nusileidę nuo Paneriškių skardžio, kurį laiką žygiuosime Neries pakrante, apžvelgdami upės vagoje esančias rėvas. Atsidūrę Bražuolės ir Neries santakoje, atsisveikinsime su Nerimi ir toliau keliausime lydimi šios skaidrios upelės. Eidami jos pakrantėmis ir aplankę senojo malūno užtvanką, užsuksime į svečius pas bebrus ir pievą, kurioje per Jonines pražysta tūkstančiai itin gražių bei saugomų paprastųjų kardelių, bei grįšime į Bražuolės stovyklavietę.

KAS? – gidas Saulius, tel.nr. +37061538708,  el p. saulius@neriesparkas.lt
KADA? – 10 val., 2018 m. gruodžio 1 d., šeštadienis.
KUR? – Bražuolės stovyklavietė
KIEK? – žygio atstumas ~ 10 km, trukmė ~ 4 val. Kaina – 5 € / asm. (įskaičiuotas parko lankytojo bilietas, žygis tinkamas žygeiviams nuo 12 m.)
SVARBU! Pasirūpinkite patogia avalyne – dėl gamtinių sąlygų  būtini žygio, taktiniai ar darbiniai batai su neslystančiu padu.Taip pat nepamirškite pasiimti arbatos ir užkandžių – žygio maršruto viduryje darysime kiek ilgesnį sustojimą.
BŪTINA REGISTRACIJA į žygį iki gruodžio 1 d. imtinai užpildant šią formą. Pasikeitus aplinkybėms ir planams, registraciją būtina nutraukti susisiekiant su žygio gidu aukščiau nurodytais kontaktais.

** Žygio fizinis sudėtingumas (priklauso nuo nueinamo atstumo ir reljefo) pažymėtas nuo vienos iki trijų žvaigždučių * – kuo jų daugiau, tuo daugiau iššūkių. Tačiau neišsigąskite – net ir *** žvaigždutes turintys žygiai yra visiškai tinkami vidutinį fizinį pasirengimą turintiems žmonėms. Tiesiog jie – ilgesni, intensyvesni, bet ir įdomesni!