2017 m. spalio 15 d. – “Rykantų sengirės paslaptys” **

Žygio metu keliausime po Rykantų apylinkes. Būtent čia Neris pradeda raityti tris gražiąsias savo kilpas. Pirmąją iš jų – Rykantų kilpą – žygio metu ir tyrinėsime. Čia paskutiniojo ledyno sukurtas reljefas – kalvotas ir labai sudėtingas. Ši Neries kilpa beveik ištisai apaugusi mišku. Čia rasime ir gūdžių, tamsių eglynų, kuriuos vietomis paįvairina senieji ąžuolai. Kitose vietose, ant smėlio dirvožemių auga vien tik išlakios pušys. Čia miškas kitoks – šviesus, pilnas uogienojų, tikras baltamiškis. Žinoma, miškai įvairaus amžiaus, tačiau ypač džiugu, jog čia dar yra išlikusių paslaptingų sengirių, kuriose medžių amžius siekia 130 metų ir daugiau. Į šias kilpą vedantys keliai – prasti, dažniausiai sunkiai išvažiuojami, čia lengviausia patekti pėsčiomis. Keliaudami šiais miškais, galėsime išvysti ir keistas čia augančias pušis. Pušies žievės plokštelės  kamiene sudaro savotiškus gūbrius, primenančius stogelius aplink medžio liemenį – medis atrodo lyg apykaklėmis pasipuošęs. Tai reta paprastosios pušies forma – apykaklinė pušis.
Žygio metu taip pat aplankysime netoli Neries esantį Popų-Vingelių pilkapyną, kuriame mūsų protėviai buvo laidojami V–VII a. Keliausime ir Neries pakrante, grožėdamiesi upėje esančia sraunuma – Kiaulės rėva ir ties ja esančiomis itin gražiomis salomis.

KAS? – gidas Saulius, tel.nr. +37061538708, el p. saulius@neriesparkas.lt
KADA? – 10 val., 2017 m. spalio 15 d., sekmadienis
KUR? – Senasis kelias Vilnius-Kaunas (važiuojant 0,5 km nuo Rykantų link Lazdėnų)
KIEK? – žygio atstumas ~ 11 km, trukmė ~ 4 val. Kaina – 5 € / asm. (žygis tinkamas žygeiviams nuo 13 m.)
BŪTINA REGISTRACIJA į žygį iki spalio 14 d. imtinai užpildant šią formą. Pasikeitus aplinkybėms ir planams, registraciją būtina nutraukti susisiekiant su žygio gidu aukščiau nurodytais kontaktais.

Žygio fizinis sudėtingumas (priklauso nuo nueinamo atstumo ir reljefo) pažymėtas nuo vienos iki trijų žvaigždučių * – kuo jų daugiau, tuo daugiau iššūkių. Tačiau neišsigąskite – net ir *** žvaigždutes turintys žygiai yra visiškai tinkami vidutinį fizinį pasirengimą turintiems žmonėms. Tiesiog jie – ilgesni, intensyvesni, bet ir įdomesni!