2017 m. sausio 28 d. žygis „Karmazinų kalvomis“ ***

karmazinu-kalvomis-2017Karmazinai – tai palei Nerį išsidriekęs trijų dalių kaimas ir šalia jo besidriekianti paskutiniojo ledyno suformuota kalvų grandinė. Mažai tyrinėta, žmonių visai nelankoma, laukinė ir paslaptinga. Būtent į ją šio žygio metu ir pakilsime.

Žygis susidės iš dviejų dalių. Pirmoji dalis bus ekstremali – daug kopimo ir leidimosi žemyn, o antroji – jau lengvesnė, žygiuojant palei upę. Susitikę netoli Karmazinų pilkapyno, kopsime į piramidžių formos kalvų grandinę. Keliausime žvėrių – šernų, stirnų ir elnių – takais. Iš pirmo žvilgsnio, rodos, visiškai laukinėje gamtoje ieškosime ir žmogaus veiklos pėdsakų – aplankysime vos prieš kelis metus atrastą, kelis šimtmečius ar net tūkstantmečius buvusį pamirštą piliakalnį. Keliausime pro didžiulį griovoje riogsantį akmenį, apžiūrėsime seną miško gaisravietę, suopio lizdą, lapių urvus bei didžiausią parke barsukų urvų koloniją. Aplankysime ir mišką, kuriame gyvena mielosios didžiosios miegapelės.

Kiek pasiklausę tolumoje almančios Dūkštos, nuo šlaitų leisimės link Neries. Stebėsime žiemojančius vandens paukščius, bandysime atspėti mitologinio akmens „Gaidelis“ vardo kilmę, apžiūrėsime bebrų gyvenvietę ir vietas, kuriose vasarą peri didieji dančiasnapiai bei apsistoja šikšnosparniai. Pro Karmazinų šilą ir jame glūdintį pilkapyną grįšime į žygio pradžios vietą. Čia lauks laužas ir karšta arbata!

KAS? – gidas Saulius, tel.nr. +37061538708, el p. saulius@neriesparkas.lt
KADA? – 10 val., 2017 m. sausio mėn. 28 d., šeštadienis.
KUR? – Automobillių stovėjimo aikštelė prie Karmazinų pilkapyno
KIEK? – žygio atstumas ~ 10 km, trukmė ~ 4 val. Kaina – 5 € / asm. (žygis tinkamas žygeiviams nuo 13 m.)

Maksimalus žygeivių skaičius – 35, todėl BŪTINA REGISTRACIJA į žygį iki sausio mėn. 26 d. imtinai užpildant šią formą. Pasikeitus aplinkybėms ir planams, registraciją būtina nutraukti susisiekiant su žygio gidu aukščiau nurodytais kontaktais.

mazas-logo