2017 m. lapkričio 18 d. -“Prie Veprių ežerų”***

Žygio metu keliausime po Veprių ežerus supančius miškus. Pradėję žygį, užsuksime į pušies genetinį draustinį, kuriame saugomos šimtametės gražuolės pušys. Čia tikras senas miškas, į kurį įžengus kartais atrodo, kad esi pirmas žmogus čia apsilankęs. Šiame sename miške yra Vangos šaltinio ištakos. Šis šaltinis tekėdamas po truputį virsta gražiu upeliu ir teka link Neries gausiai samanomis apaugusiais šlaitais, todėl ištisus metus čia vyrauja sodri žalia spalva. Vėliau  užsuksime prie Vepriuko – vieno iš dviejų greta esančių Veprių ežeriukų ir miškais patrauksime link Aliosės upelio. Šio upelio pakrantėse išlikę gūdūs eglynai slepia itin gerai išlikusių I Pasaulinio karo apkasų virtines. Šalia šio upelio aplankysime ir puikų senolį ąžuolą galiūną, miškininkų įvardintą kaip medį-milžiną!
Nuo Aliosės upelio keliausime atgalios ir aplankysime Veprinį – didesnįjį ežerą. Dėl ežero dugne augančių menturdumblių, jo vanduo pasižymi itin gražia žalsva spalva. Nuo šio ežero keliausime miškai apaugusiomis kalvomis kilsime aukštyn ir prieš žygio pabaigą aplankysime Panerių miško regyklą. Iš jos atsiveria puikus vaizdas ir matyti net už 15 km esančios Kernavės bažnyčios bokštas.

KAS? – gidas Saulius, tel.nr. +37061538708, el p. saulius@neriesparkas.lt
KADA? – 10 val., 2017 m. lapkričio  18 d., šeštadienis.
KUR? – Poilsiavietė “Panerių miško regykla” (poilsiavietė yra šalia kelio Nr. 108 Vievis –Maišiagala)
KIEK? – žygio atstumas ~ 13 km, trukmė ~ 4,5 val. Kaina – 5 € / asm. (žygis tinkamas žygeiviams nuo 14 m.)
BŪTINA REGISTRACIJA į žygį iki lapkričio 17 d. imtinai užpildant šią formą.  Pasikeitus aplinkybėms ir planams, registraciją būtina nutraukti susisiekiant su žygio gidu aukščiau nurodytais kontaktais.

Žygio fizinis sudėtingumas (priklauso nuo nueinamo atstumo ir reljefo) pažymėtas nuo vienos iki trijų žvaigždučių * – kuo jų daugiau, tuo daugiau iššūkių. Tačiau neišsigąskite – net ir *** žvaigždutes turintys žygiai yra visiškai tinkami vidutinį fizinį pasirengimą turintiems žmonėms. Tiesiog jie – ilgesni, intensyvesni, bet ir įdomesni!